"Oslušni nešto Srbijo, bilo šta": Studenti u blokadi FDU objavili novi spot nakon skandalozne emisije na RTS-u o "zvučnom topu"
Nova pre 1 sat

Studenti u blokadi Fakulteta dramskih umetnosti objavili su na svom Instagram nalogu novi spot, podstaknuti specijalnom emisijom emitovanom na Radio televiziji Srbije u kojoj su studenti optuženi za simulaciju upotrebe zvučnog topa za koju su kasnije, kako su naveli na RTS-u, optužili vlast.
Spot počinje najavom "Radio televizija ćacilenda vam obznanjuje" a zatim slede snimci iz Ulice kralja Milana od 15. marta 2025. godine kada je tokom studentskog protesta upotrebljen zvučni top, praćeni saopštenjem Višeg javnog tužilaštva u kome su studenti optuženi za njegovu simulaciju. "Da li verujete svojim očima ili Nikolini Rakić" (novinarki koja je vodila pomenutu emisiju i čitala saopštenje VJT), upitali su studenti. Zatim sledi niz skandaloznih izjava i












