Liban: Hezbolah je „pobednik“ sporazuma Irana i SAD?

Dojče vele pre 7 sati
Liban: Hezbolah je „pobednik“ sporazuma Irana i SAD?

Libanski Hezbolah tvrdi da je mirovni sporazum između SAD i Irana „velika pobeda“. Ta grupa, koja se protivi Izraelu, svakako je ojačana sporazumom. Ali šta je Hezbolah zapravo osvojio?

„Velika pobeda“ i „ključna tačka za Liban“ – tako je Naim Kasem, vođa libanske grupe Hezbolah, prošle srede opisao Memorandum o razumevanju kojim su ove sedmice zaustavljene borbe između Irana i Sjedinjenih Država. Kasem je takođe zahvalio Irancima što su „povezali libansku arenu“ sa sporazumom i „prisilili Izrael da zaustavi svoju agresiju“. Hezbolah je osnovan 1982. godine uz podršku Irana, a jedan od njegovih primarnih ciljeva tada je bio okončanje izraelske

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »