U Minhenu pozvani da štede vodu: potrošnja skočila za 20 odsto

Politika pre 4 sati
U Minhenu pozvani da štede vodu: potrošnja skočila za 20 odsto

Zbog ekstremnih vrućina komunalna preduzeća apeluju da se izbegava punjenje bazena, prekomerno zalivanje bašta i pranje automobila, dok građanima savetuju da piju što više vode

Zbog toplotnog talasa u Nemačkoj komunalna preduzeća u Minhenu apelovala su na stanovništvo da štedljivo koristi vodu za piće, preneli su danas nemački mediji. „U poređenju sa 'normalnim' junskim danom, potrošnja vode u Minhenu je trenutno oko 20 procenata veća. Ova situacija je ujedno i prilika da se apeluje na odgovorno korišćenje vode i time izbegne nepotrebna potrošnja", izjavio je portparol minhenskih komunalnih preduzeća, prenosi Špigel. Stanovnici Minhena

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »