Danas i sutra osmaci biraju liste želja, mesta u srednjim školama ima dovoljno
Telegraf pre 3 sata | Telegraf.rs/Tanjug

Učenici koji su završili osmi razred i položili završni ispit danas i sutra popunjavaju listu opredeljenja (želja) za upis u srednju školu, a pomoćnica ministra prosvete Danka Nešović navela je da u srednjim školama ima oko 72.000 mesta, dok je završni ispit polagalo oko 64.400 učenika te da razloga za brigu nema, jer će mesta biti dovoljno za sve. - Ove godine imamo negde oko 64.400 svršenih osmaka koji su polagali završni ispit, a imamo negde oko 72.000 mesta,












