Mnogi smatraju da je ovo za crveni karton Argentinca: Lautaro namerno udario protivnika?
Telegraf pre 3 dana | Telegraf.rs

Fudbalska reprezentacija Argentine je došla do šestog boda na Svetskom prvenstvo nakon što je ostvarila i drugu pobedu u grupi, ovog puta protiv Austrije sa 2:0, a na društvenim mrežama se povela rasprava da li su Gaučosi mogli možda i da ostanu sa igračem manje zbog nepotrebnog poteza Lautara Martineza.
Lautaro je u nadoknadi prvog poluvremena izgubio duel sa Konradom Laimerom, a onda u nastavku, kada je bek hteo samo da isprati loptu do auta, evidentno namerno udario protivnika po nogama dok lopta više nije ni bila u njegovom posedu. Zanimljivo je da Martinez nije dobio čak ni žuti karton za ovaj gest. Zavisno od sudije, ovo je moglo da se okarakteriše i kao namerno udaranje protivnika kojem je lopta već odmicala, ali nema rasprave o tome da je Martinez sigurno












