Sporazum SAD i Irana menja odnose na Bliskom istoku: Zašto je Hezbolah među najvećim dobitnicima

NIN pre 3 sata  |  DW / Katrin Šajer
Sporazum SAD i Irana menja odnose na Bliskom istoku: Zašto je Hezbolah među najvećim dobitnicima

Libanski Hezbolah tvrdi da je mirovni sporazum između SAD i Irana „velika pobeda“.

Ta grupa, koja se protivi Izraelu, svakako je ojačana sporazumom. Ali šta je Hezbolah zapravo osvojio? „Velika pobeda“ i „ključna tačka za Liban“ – tako je Naim Kasem, vođa libanske grupe Hezbolah, prošle srede opisao Memorandum o razumevanju kojim su ove sedmice zaustavljene borbe između Irana i Sjedinjenih Država. Kasem je takođe zahvalio Irancima što su „povezali libansku arenu“ sa sporazumom i „prisilili Izrael da zaustavi svoju agresiju“, piše Dojče vele.

Povezane vesti »

Netanjahu je izgubio?

Netanjahu je izgubio?

B92 pre 9 sati
Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »