Đurić u Panami: Veoma važno što u Latinskoj Americi imamo podršku po pitanju KiM

Euronews pre 9 sati  |  Autor: Tanjug
Đurić u Panami: Veoma važno što u Latinskoj Americi imamo podršku po pitanju KiM

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je danas da je za Srbiju veoma značajno što ima bazu zemalja u Latinskoj Americi koja je podržava kada je reč o teritorijalnom integritetu i suverenitetu.

Đurić je u Panama Sitiju, gde učestvuje na 31. regularnom zasedanju Ministarskog saveta AKD i 56. Generalnoj skupštini OAD, kazao da je to nešto na čemu mora da se radi. "Nemojmo misliti da je dovoljno da uzmemo zdravo za gotovo i da očekujemo da ćemo, ako ne komuniciramo i ne sarađujemo sa tim zemljama, uvek računati na njihovu podršku. Ne. Samo ako nastavimo da radimo, da se interesno politički i na svaki drugi način uvezujemo, moći ćemo da nastavimo da računamo

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »