Đurić u Panami: Veoma važno što u Latinskoj Americi imamo podršku po pitanju KiM

RTS pre 9 sati
Đurić u Panami: Veoma važno što u Latinskoj Americi imamo podršku po pitanju KiM

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da je za Srbiju veoma značajno što ima bazu zemalja u Latinskoj Americi koja je podržava kada je reč o teritorijalnom integritetu i suverenitetu.

Marko Đurić je u Panama Sitiju, gde učestvuje na 31. regularnom zasedanju Ministarskog saveta AKD i 56. Generalnoj skupštini OAD, rekao da je to nešto na čemu mora da se radi, te da ne treba podršku Latinske Amerike uzeti "zdravo za gotovo". "Samo ako nastavimo da radimo, da se interesno-politički i na svaki drugi način uvezujemo, moći ćemo da nastavimo da računamo na bazu podrške koju imamo ovde", istakao je Đurić. Govoreći o učešću delegacije Srbije na Samitu

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »