Đurić u Panami: „Srbija jača veze Evrope sa Centralnom i Latinskom Amerikom“
Serbian News Media pre 1 dan

Ministar spoljnih poslova Republike Srbije Marko Đurić rekao je tokom boravka u Panami da Srbija vidi jednu od svojih važnih prednosti u tome da bude među pionirima u povezivanju Evrope sa zemljama Centralne i Latinske Amerike.
Delegacija Srbije učestvuje na 56. Generalnoj skupštini Organizacije američkih država. Đurić je ocenio da je atmosfera na skupovima Organizacije američkih država prijateljska i više okrenuta budućnosti nego što je to često slučaj na evropskim i regionalnim forumima. Naveo je i da je ovo njegovo treće učešće na samitima OAD u svojstvu ministra spoljnih poslova, kao i da Srbija već godinama redovno učestvuje na tim skupovima. Tokom boravka u Panami, rekao je, imao je












