Jovanović (CLS): U rebalansu čak 50 milijardi dinara za prevoznike u Beogradu

Danas pre 5 sati  |  Beta
Jovanović (CLS): U rebalansu čak 50 milijardi dinara za prevoznike u Beogradu

Direktor Centra za lokalnu samoupravu (CLS) Nikola Jovanović izjavio je danas da će, prema najnovijem rebalansu, prevoznicima u Beogradu, privatnicima i GSP-u, biti dodeljeno 50 milijardi dinara.

Jovanović je istakao da je reč o rekordnom iznosu i potvrdi da ti izdaci „nekontrolisano rastu“, navodi se u saopštenju CLS-a. „Ne postoji grad u Evropi koji daje četvrtinu ukupnog budžeta na subvencije za javni prevoz, što je neodrživo na duži rok i zbog čega ispaštaju sva druga davanja iz budžeta“, poručio je Jovanović. Dodao je da rebalans „najdirektnije opovrgava“ navode gradonačelnika Aleksandra Šapića da Beograd štedi time što sve više linija ustupa

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »