Železnički saobraćaj u Nemačkoj postepeno obnovljen nakon kvara radio sistema
RTS pre 14 sati

Nakon višesatnog prekida izazvanog kvarom na digitalnom železničkom radio sistemu, železnički saobraćaj u Nemačkoj počeo je postepeno da se normalizuje, saopštila je kompanija "Dojče ban". Prekid je sinoć pogodio železnički saobraćaj širom zemlje, kada su svi vozovi privremeno zaustavljeni iz bezbednosnih razloga, preneo je "Špigel".
Kompanija je saopštila da su njeni IT stručnjaci otklonili problem i da su prvi vozovi ponovo krenuli, ali da se i dalje očekuju značajna kašnjenja i otkazivanja pojedinih linija. Portparol "Dojče bana" rekao je da je uzrok poremećaja bio kvar na sistemu GSM-R, ključnom komunikacionom sistemu koji omogućava vezu između mašinovođa, dispečera i operativnih centara. Bez tog sistema, železnički saobraćaj može da funkcioniše samo u veoma ograničenom obimu. Generalna












