Ministarstvo pravde: Građani nisu u obavezi da postupaju po pismima institucija iz Prištine
N1 Info pre 13 sati | Beta

Ministarstvo pravde Srbije saopštilo je da pisma koja su građanima stizala na kućne adrese "od strane kosovskih institucija, a koja se odnose na navodne krivične postupke", nisu dostavljena preko tog ministarstva, niti je ono na bilo koji način učestvovalo u njihovoj dostavi.
U saopštenju se navodi da je povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa tim slučajevima "neistinito i krajnje zlonamerno", te da se vrši sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja u institucije Srbije. Ministarstvo je istaklo da građani nemaju razloga za brigu jer institucije Srbije nisu učestvovale niti će učestvovati u dostavi pisama koja su, kako je navedeno, "plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa".












