Ministarstvo pravde: Građani nisu u obavezi da postupaju po pismima institucija iz Prištine
Serbian News Media pre 13 sati

Ministarstvo pravde Srbije saopštilo je danas da pisma koja su građanima stizala na kućne adrese „od strane kosovskih institucija, a koja se odnose na navodne krivične postupke“, nisu dostavljena preko tog ministarstva, niti je ono na bilo koji način učestvovalo u njihovoj dostavi.
U saopštenju se navodi da je povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa tim slučajevima „neistinito i krajnje zlonamerno“, te da se vrši sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja u institucije Srbije. Ministarstvo je istaklo da građani nemaju razloga za brigu jer institucije Srbije nisu učestvovale niti će učestvovati u dostavi pisama koja su, kako je navedeno, „plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa“.












