Jovanović: U rebalansu čak 50 milijardi dinara za prevoznike u Beogradu
Mašina pre 5 sati | Mašina

Prema najnovijem rebalansu budžeta će, kako navodi direktor Centra za lokalnu samoupravu Nikola Jovanović, čak pedeset milijardi dinara biti dodeljeno prevoznicima u Beogradu, kao i privatnicima i Gradskom saobraćajnom preduzeću, „što je rekordan iznos i potvrda da ovi izdaci nekontrolisano rastu.
„Ne postoji grad u Evropi koji daje četvrtinu ukupnog budžeta na subvencije za javni prevoz, što je neodrživo na duži rok i zbog čega ispaštaju sva druga davanja iz budžeta“, naglašava Jovanović. On dodaje da ovaj rebalans najdirektnije opovrgava navode gradonačenika Aleksandra Šapića da Beograd štedi, s obzirom na to da sve više linija ustupa privatnicima, kao što je na primer Strela iz Obrenovca. Podsećamo da je danas od 10 časova protest zaposlenih GSP-a, kada












