Građani nisu u obavezi da postupaju po pismima institucija iz Prištine
Serbian News Media pre 12 sati

U saopštenju se navodi da je povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa tim slučajevima „neistinito i krajnje zlonamerno“, te da se vrši sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja u institucije Srbije.
Ministarstvo je istaklo da građani nemaju razloga za brigu jer institucije Srbije nisu učestvovale niti će učestvovati u dostavi pisama koja su, kako je navedeno, „plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa“. Ocenjeno je i da takvi postupci institucija u Prištini predstavljaju grubo kršenje prava i doprinose destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju njihovih osnovnih ljudskih prava. Ministarstvo pravde navelo je da građani nisu












