Normalizuje se železnički saobraćaj u Nemačkoj: Putnici bili zarobljeni satima na peronima, otkriven uzrok prekida
Blic pre 3 sata

Kvar na GSM-R sistemu, ključnom za komunikaciju između mašinovođa i operativnih centara, uticao je i na državne i privatne operatere poput kompanije Metronom Putnici su u Berlinu i Frankfurtu bili prinuđeni da čekaju na peronima, dok su zaposleni omogućavali pristup vozićima radi korišćenja sedišta i toaleta Železnički saobraćaj u Nemačkoj počeo je postepeno da se normalizuje nakon višesatnog prekida izazvanog kvarom na digitalnom železničkom radio sistemu GSM-R,












