NPS: Niš ostao bez novca za ozelenjavanje zbog nepotpune prijave
Jugmedia pre 9 sati | JuGmedia

Gradski odbor Narodnog pokreta Srbije u Nišu saopštio je danas da Grad Niš nije dobio sredstva Ministarstva zaštite životne sredine za sufinansiranje ozelenjavanja, jer je prijava, kako tvrde, bila neuredna i nepotpuna.
U saopštenju NPS-a navodi se da je Ministarstvo donelo odluku o konačnoj rang-listi projekata za dodelu sredstava iz Zelenog fonda Republike Srbije za 2026. godinu, ukupne vrednosti 191 milion dinara, ali da Niš nije među 25 lokalnih samouprava kojima je odobreno finansiranje. Iz te stranke navode da je Komisija Ministarstva, nakon ponovnog uvida u dokumentaciju, utvrdila da se naknadno uređena prijava i prateća dokumentacija ne mogu prihvatiti, jer je konkursom












