Japan prejak za Srbiju: Odbojkaši poraženi od lidera Lige nacija u četiri seta
Telegraf pre 16 sati | Telegraf.rs

Odbojkaši Srbije poraženi su u petom kolu Lige nacija od Japana sa 3:1 (25:17, 25:15, 22:25, 25:16) ali su pružili otpor favorizovanom rivalu, koji je lider na tabeli sa maksimalnih pet pobeda iz pet mečeva.
Japan je u prva dva seta lagano došao do prednosti. Prvi je dobio sa 25:17, drugi još ubedljivije sa 25:15, ali je Srbija uzvratila uzdarac u trećem setu i sa 25:22 dobila tu deonicu. Japanci su se u četvrtom setu odlepili rano na pet opoena prednosti. Srbija je potom prišla na dva poena zaostatka, ali je rival ponovo počeo bolje da igra u polju i ubrzo je došao do nove ubedljive prednosti od osam poena razlike i rutinski su priveli meč kraju. Kod Srbije je












