Protestni skupovi građana ispred Skupštine grada Beograda, radnice Apoteka Beograd prošetale i do Predsedništva
Mašina pre 7 sati | Mašina

Ispred Skupštine Beograda danas su se okupili aktivisti, predstavnici udruženja i zborova, kao i radnice iz „Apoteka Beograd“, izražavajući nezadovoljstvo u vezi sa najavljenim odlukama na sednici koje se tiču rebalansa budžeta grada. Nakon skupa ispred skupštine, radnice „Apoteke Beograd“ uputile su se zajedno sa delom građana ka Predsedništvu, kako bi predale svoje zahteve predsedniku Aleksandru Vučiću, dok su iz grupe građana „Mirijevo zeleno i zdravo“ ušli u salu Skupštine grada.
Aktivisti i članovi udruženja su se pred održavanje sednice, ispred Skupštine grada, okupili kako bi izrazili nezadovoljstvo zborg određenih tačaka koje su na dnevnom redu sednice. Ispred Spkupštine postavili su svoje panoe, zastave, kao i plavo metalno bure na kome je pisalo „Komisija za planove“, a iznad kog su bile postavljene fotografije ugroženih delova Beograda. Đorđe Miketić iz inicijative „Beograd ostaje“ govorio je o urbanističkim planovima i odlukama koje












