Zbog pokušaja krađe u trafostanici pola Leskovca noćas ostalo bez struje
Rešetka pre 2 sata

Skoro polovina Leskovca ostala je noćas bez električne energije nakon što su nepoznata lica pokušala da ukradu deo visokonaponske opreme iz trafostanice TS 10/0,4 kV „Univerzal“, saopštila je Elektrodistribucija Srbije.
Prema navodima ovog preduzeća, incident se dogodio tokom noći, a posledice su se osetile u velikom delu grada. „Neidentifikovana lica pokušala su da otuđe deo visokonaponske opreme u trafostanici TS 10/0,4 kV ‘Univerzal’, usled čega je u 0.13 časova došlo do ispada transformatora u trafostanici TS 110/10 kV ‘Leskovac 4’“, navodi se u saopštenju. Zbog toga je došlo do prekida u snabdevanju električnom energijom za veliki broj domaćinstava i potrošača na teritoriji












