Zbog pokušaja krađe u trafostanici pola Leskovca noćas ostalo bez struje

Rešetka pre 2 sata
Zbog pokušaja krađe u trafostanici pola Leskovca noćas ostalo bez struje

Skoro polovina Leskovca ostala je noćas bez električne energije nakon što su nepoznata lica pokušala da ukradu deo visokonaponske opreme iz trafostanice TS 10/0,4 kV „Univerzal“, saopštila je Elektrodistribucija Srbije.

Prema navodima ovog preduzeća, incident se dogodio tokom noći, a posledice su se osetile u velikom delu grada. „Neidentifikovana lica pokušala su da otuđe deo visokonaponske opreme u trafostanici TS 10/0,4 kV ‘Univerzal’, usled čega je u 0.13 časova došlo do ispada transformatora u trafostanici TS 110/10 kV ‘Leskovac 4’“, navodi se u saopštenju. Zbog toga je došlo do prekida u snabdevanju električnom energijom za veliki broj domaćinstava i potrošača na teritoriji

Leskovac »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »