Do 2027. stiže nova faza sistema ePlati - Građani više neće popunjavati uplatnice
Ekapija pre 13 sati

Ilustracija (Foto: Monkey Business Images/shutterstock.com) Građani i privreda u Srbiji mogu da koriste sistem ePlati, koji je uspostavila Kancelarija za IT i eUpravu, za elektronsko plaćanje svih taksi i naknada u postupcima javnih organa, bez obaveze da naknadno dostave overenu uplatnicu kao dokaz uplate, saopštio je NALED.
Trenutno je, preko ovog sistema, moguće elektronski generisati opštu uplatnicu koju korisnik samostalno popunjava, dok je cilj da od 2027. godine ceo proces bude potpuno automatizovan - građanin će izabrati uslugu, a sistem će sam prikazati šta treba da plati, kome i u kom iznosu. - Svako ko je nekada čekao u redu samo da bi uplatio taksu ili naknadu, pa se vraćao na šalter jer nedostaje dokaz o uplati ili je pogrešno unet poziv na broj, zna koliko ovakve promene










