Rokvić: „REM mora da počne da radi, kandidati manjina da se reše naknadno“

Serbian News Media pre 8 sati
Rokvić: „REM mora da počne da radi, kandidati manjina da se reše naknadno“

Ivana Rokvić je navela da Srbija uskoro ulazi u drugu godinu bez izabranog Saveta Regulatornog tela za elektronske medije ( REM) i ocenila da je izbor novih članova od početka bio pod političkim pritiscima.

Prema njenim rečima, vlast je pokušala da zameni legalno izabrane kandidate nacionalnih manjina angažovanjem ljudi koji nisu ovlašćeni predlagači. Rokvić je podsetila da su, kako je rekla, vraćeni ispravno izabrani kandidati Fijuljanin i Ameti, ali da Srbija i dalje nema kandidate nacionalnih manjina. Ona je rekla da je saglasna sa predlogom da se postupak obustavi do novih izbora za nacionalne savete nacionalnih manjina, ali je naglasila da je društvu potreban

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »