Bilbord "Vidovdan 2026" postavljen na prilazu Gračanici
RTS pre 13 sati

Opštinske vlasti u Gračanici postavile su sinoć bilbord pored puta, na prilazu ovom mestu, a kojim najavljuju ovogodišnje obeležavanje Vodovdana.
Na bilbordu piše "Vidovdan 2026, Dobro došli u Gračanicu", sa slikama crkve manastira Gračanica i spomenika palim srpskim junacima na Gazimestanu. Postavljanje bilborda izazvalo je pažnju javnosti pošto su centralne vlasti u Prištini juče, intervencijom policije, zabranile postavljanje bilborda sa natpisom "Zavet Vidovdana" i likom Miloša Obilića na konju, sa srpskom zastavom. Postavljanje oba bilborda lokalna samouprava u Gračanici je uredno i na vreme prijavila












