Bilbord „Vidovdan 2026“ postavljen na prilazu Gračanici

Danas pre 3 sata  |  RTS
Bilbord „Vidovdan 2026“ postavljen na prilazu Gračanici

Opštinske vlasti u Gračanici postavile su sinoć bilbord pored puta, na prilazu ovom mestu, a kojim najavljuju ovogodišnje obeležavanje Vodovdana, prenosi RTS.

Na bilbordu piše „Vidovdan 2026, Dobro došli u Gračanicu“, sa slikama crkve manastira Gračanica i spomenika palim srpskim junacima na Gazimestanu. Postavljanje bilborda izazvalo je pažnju javnosti pošto su centralne vlasti u Prištini juče, intervencijom policije, zabranile postavljanje bilborda sa natpisom „Zavet Vidovdana“ i likom Miloša Obilića na konju, sa srpskom zastavom. Postavljanje oba bilborda lokalna samouprava u Gračanici je uredno i na vreme prijavila

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »