NIS podneo novi zahtev za licencu za operativni rad
Danas pre 2 sata | RTS

Naftna industrija Srbije (NIS) podnela je Ministarstvu finansija SAD novi zahtev za licencu za operativni rad, javlja RTS.
Postojeća licenca za operativni rad NIS-u ističe 1. jula. Tom licencom NIS-u se omogućava nastavak rada odnosno prerada sirove nafte. Podsetimo, američka administracija je licencu za pregovore „Gaspromnjeftu“ i MOL-u o prodaji ruskog većinskog vlasništva u kompaniji takođe produžila samo na 15 dana i ta dozvola ističe takođe 1. jula.












