Nis: podneo novi zahtev za dobijanje posebne licence od američkog ofak-a
Blic pre 6 sati

SAD su 16. juna izdale licencu koja omogućava NIS-u rad do 1. jula 2026.
Licenca je povezena sa pregovorima o promeni vlasničke strukture NIS-a, zbog čega je već nekoliko puta produžavana Kompanija NIS zatražila je od Kancelarije za kontrolu stranih sredstava (Office of Foreign Assets Control – OFAC) Ministarstva finansija SAD novu posebnu licencu kako bi se kompaniji omogućilo nesmetano obavljanje operativnih aktivnosti. Ministarstvo finansija SAD izdalo je 16. juna posebnu licencu kojom se kompaniji NIS omogućava nastavak operativnih









![[POSLEDNJA VEST] Otkrivene prve premijere vazduhoplovnih ubojnih sredstava Vojske Srbije pred prikaze na Vidovdan](https://nstatic.net/771/42009771zvailg.jpg)

