Rode iz Novog Sada ispisale novi rekord: Sada će "leteti" i na poštanskim markama
Telegraf pre 8 sati | Telegraf.rs/ RTS

Na Svetski dan roda, novosadska kolonija, nadaleko poznata u celom svetu po brojnosti, ponovo je oborila rekord aktivnih gnezda.
I pre ove novosti, stiglo je retko priznanje za rodu koja se već 12 godina vraća na nedovršeni objekat pored auto-puta u Novom Sadu, tako što je uz kikindsku sovu, postala motiv nove serije poštanskih marki, i na taj način proširala svoj značaj i na polje filatelije. Godine 2014. su na betonskim stubovima u naselju Klisa svile prvo gnezdo. Od tog trenutka postaju nesvakidašnji prirodni fenomen na radost srpskih ornitologa. Počekom leta, kada mnogi broje dane do






