Valić Nedeljković: Vratili bismo se u Savet REM-a, ali samo uz garancije

Cenzolovka pre 10 sati  |  A. Ničić
Valić Nedeljković: Vratili bismo se u Savet REM-a, ali samo uz garancije

Profesorska Dubravka Valić Nedeljković, koja je dala ostavku na mestu članice Saveta REM-a sa još troje izabranih članova, za sajt UNS-a kaže da je njihov dogovor da se vrate samo ako dobiju garancije da će deveti član biti izabran posle izbora za nacionalne savete i uz uslov da na listi za usaglašavanje kandidata ne bude Ištvan Bodžoni.

„Mi smo se dogovorili: ako imamo garancije da će deveti član biti izabran tek nakon što prođu izbori za nacionalne savete (jer bi ovako legitimitet bio sporan) i ako na listi za usaglašavanje ne bude gospodin Bodžoni, i s obzirom na to da naše ostavke Skupština nije verifikovala, mi bismo se vratili u proces“, kaže Valić Nedeljković za UNS. Bodžoni je kandidat mađarske nacionalne manjine koji se, prema ranijim navodima Saveza vojvođanskih Mađara, našao u proceduri

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »