Nis podneo novi zahtev za licencu za operativni rad
Newsmax Balkans pre 8 sati

Naftna industrija Srbije je Ministarstvu finansija SAD podnela novi zahtev za licencu za operativni rad. Postojeća licenca za operativni rad ističe 1. jula.
Tom licencom NIS se omogućava nastavak rada odnosno prerada sirove nafte. Podsetimo i da je američka administracija licencu za pregovore "Gaspromnjeftu" i MOL o prodaji ruskog većinskog vlasništva u kompaniji takođe produžila samo na 15 dana i da ta dozvola ističe takođe 1. jula, saznaje RTS. Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović potpisala je u 16. juna Ugovor između akcionara sa MOL grupom u vezi sa budućim upravljanjem Naftnom industrijom












