Amerika ponovo napala Iran: Prvi vojni udar od potpisivanja prekida vatre na Bliskom istoku.

Mondo pre 3 sata  |  Aleksandar Blagić
Amerika ponovo napala Iran: Prvi vojni udar od potpisivanja prekida vatre na Bliskom istoku.

Sjedinjene Američke Države napale su večeras Iran, prenosi " Skaj Njuz" objavu Centralne komande pomorskih snaga.

Centralna komanda je saopštila da je uništen iranski projektil kao i baza iranskih dronova u trenutku kada su prekid vatre potpisali Izrael i Liban. Napad je usledio nakon što je Iran napao komercijalne brodove u Ormuskom moreuzu što je otkrio predsednik Sjedinjenih Država Donald Tramp. Ovo je inače prvi napad Sjedinjenih Država na Iran otkad je potpisan Memorandum o razumevanju između dve države. Tramp je otkrio da je Iran napao komercijalne brodove u Ormuskom

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »