Министар Селаковић отворио изложбу "Видовдан - државни празник"
Телеграф пре 16 сати | Телеграф.рс/Тањуг

Министар културе Никола Селаковић вечерас је отворио изложбу "Видовдан - државни празник" у Историјском музеју Србије (ИМС), на коју ће бити слободан улаз током 27. и 28. јуна.
На свечаности пред бројним званицама у ИМС-у, Селаковић је истакао да Видовдан није само датум, већ је у њему срж нашег историјског трајања. Селаковић је подсетио да је Видовдан установљен као државни празник 1889. поводом 500 годишњице Косовске битке и постаје симбол државотворне свести српског народа. - Управо кроз такве празнике је грађена свест о заједништву и наслеђу које је стварано вековима. У том процесу култура има незамењиву улогу. Прошлост је живо









