Američki CDC proglasio najviši, nivo 1 za opasnost od ebole

Telegraf pre 1 sat  |  Telegraf.rs/Tanjug
Američki CDC proglasio najviši, nivo 1 za opasnost od ebole

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) saopštili su da su podigli svoj odgovor na epidemiju ebole u ​​Demokratskoj Republici Kongo na najviši nivo, iako je procenjeno da je rizik od širenja te bolesti u Sjedinjenim Američkim Državama ostao nizak.

Centri za kontrolu i prevenciju bolesti podigli su upozorenje na vanrednu situaciju zbog ebole na nivo 1, što je najozbiljnija oznaka koja je rezervisana za kritične vanredne situacije i omogućava raspoređivanje najvećeg mogućeg broja osoblja za rad na reagovanju na epidemiju, u zemljama u kojima je izbila, prenosi Rojters. Prethodna proglašenja nivoa 1 dogodila su se nakon uragana Katrina 2005. godine, epidemije svinjskog gripa 2009-2010. godine, epidemije ebole

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »