Iranci ostavili poruku u svlačionici: "Jedno znajte o nama, hiljadama godinama se držimo toga"

Mondo pre 2 sata  |  Mladen Šolak
Iranci ostavili poruku u svlačionici: "Jedno znajte o nama, hiljadama godinama se držimo toga"

Nakon utakmice protiv Egipta i bolnog remija (1:1), Iranci su ostavili za sobom pisanu poruku u svlačionici u Sijetlu.

Dok su patili zbog poništenog gola za pobedu u 90+3', a potom i zbog pogođene prečke, Iranci su na tabli napisali nekoliko rečenica o sebi. "Dolazimo iz Irana. Iz zemlja kojoj je hiljadama godina čast bila važnija od pobede. Za nas, fudbal nije samo takmičenje za rezultat, to je test karaktera" "Bodovi možda mogu da se osvoje na mnogo načina, ali poštovanje ne može. Možda tim koji prođe grupu, ali samo kroz fer-plejom i časno, može da stoji uspravno pred istoriju.

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »