ЗЛФ: Власт у Суботици продужава мандат саветима месних заједница уместо да буде избора
Радио сто плус пре 6 сати

На предстојећој седници Скупштине града Суботице 2. јула једна тачка дневног реда је предлог Градског већа за измене Одлуке о месним заједницама додавањем нових ставова по којима ће чланови савета месних заједница бити “дужни да врше своје дужности до избора нових чланова Савета”.
Одборник Зелено-левог фронта у Скупштини Града Суботице Лука Вучинац је оценио да је тим потезом власт практично признала да нема никакав правни основ за такозвани “технички мандат” чланова савета. “Због тога смо још у мају 2025. године поднели кривичну пријаву против председника Скупштине града, а Више јавно тужилаштво у Новом Саду данас води истрагу. Уместо да одговарају због тога што нису расписали изборе, они сада покушавају да промене прописе како би накнадно








