Hezbolah ne pristaje: "Sporazum Izraela i Libana ništavan i ponižavajuć"
B92 pre 3 sata

Lider Hezbolaha Naim Kasem izjavio je danas da je okvirni sporazum između Izraela i Libana, potpisan u Vašingtonu, "ništavan", "ponižavajuć" i da predstavlja odricanje od suvereniteta.
Kasem je ocenio da bi umesto okvirnog sporazuma trebalo da se primenjuje Memorandum o razumevanju između Irana i Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Rojters. On je u saopštenju naveo da svaki pokušaj povezivanja povlačenja Izraela iz južnog Libana sa razoružavanjem te organizacije predstavlja "crvenu liniju". Pregovarači iz Izraela, Libana i Sjedinjenih Američkih Država potpisali su sinoć trilateralni okvirni sporazum nakon pete runde diplomatskih pregovora u












