Иран кренуо на америчке базе: Лансирани дронови; Огласио се Вашингтон
Б92 пре 6 сати

Сједињене Америчке Државе дететктовале су неколико дронова након што је Иран саопштио да је покренуо нападе на америчке војне циљеве на Блиском истоку, али летелице нису стигле до својих мета, изјавио је данас за ЦНН неименовани амерички званичник.
Иран је претходно саопштио да је извео нападе на циљеве као одговор на америчке ударе у области Ормуског мореуза, пренела је иранска државна телевизија Пресс ТВ. Раније данас, Министарство спољних послова Бахреина саопштило је да "најоштрије осуђује" наводни напад више иранских дронова на територију те земље, оцењујући да је реч о кршењу суверенитета и претњи безбедности грађана и становника. У саопштењу ресорног министарства је наведено да Бахреин сматра да












