Curenje amonijaka u Guči: Šta MUP savetuje građanima i kako se zaštititi?
Telegraf pre 5 sati | Telegraf.rs

Nakon što je noćas, u 00:50 časova, došlo do curenja amonijaka iz hladnjače u Prvomajskoj ulici broj 9 u Guči, Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) uputilo je hitan apel meštanima da odmah zatvore prozore, isključe sve sisteme ventilacije i klima-uređaje, te da ne napuštaju svoje domove.
Građanima na otvorenom savetuje se evakuacija bočno od pravca vetra, dok se u slučaju osećaja oštrog mirisa preporučuje disanje kroz mokru krpu ili peškir, kao i izbegavanje vode sa bunara i lokalnih česmi. Sve dežurne ekipe vatrogasaca-spasilaca i specijalizovanih timova za delovanje u situacijama sa opasnim materijama odmah su upućene na teren. Lokacija je obezbeđena, a nadležni intenzivno rade na lociranju i zaustavljanju curenja gasa kako bi se rizik po okolinu








