Povezane vesti
Srpske sudije i tužioci položili zakletvu pred Tačijem
N1 Info 24.10.2017
U kancelariji kosovskog predsednika Hašima Tačija 40 sudija i 13 tužilaca sa severa Kosova je danas položilo zakletvu. Izvor: N1 Ovim aktom se srpske sudije i tuzioci integrišu u kosovski paravosudni sistem. Ovo se smatra kao poslednji korak ka putpunoj… »
Ambasador Skat: Dobar korak u primeni Briselskog sporazuma
Slobodna Evropa 24.10.2017
Američki ambasador u Srbiji Kajl Skat rekao je da je polaganjem zakletve sudija i tužilaca iz manjinskih zajednica na Kosovu danas napravljen još jedan dobar korak u primeni Briselskog sporazuma i da se nada napretku po pitanju Zajednice srpskih opština… »
Teška prozivka za đurića: Otužno je što direktor Kancelarije za KiM svaku srpsku predaju predstavlja kao pobedu
Pravda 24.10.2017
- Polaganje zakletve sudija i tužilaca sa Kosova i Metohije pred takozvanim predsednikom Kosova, a zapravo ratnim zločincem Hašimom Tačijem, koga srpsko pravosuđe tereti za najteža krivična dela, novo je ponižavanje srpskog naroda i urušavanje srpske… »
EU pozdravila integraciju srpskih sudija u pravosuđe Kosova
N1 Info 24.10.2017
Evropska unija ocenila je da je integracija u kosovsko pravosuđe predstavnika svih zajednica ključna za obezbeđivanje pravde u ime celog kosovskog stanovništva. Pred predsednikom Kosova Hašimom Tačijem danas su zakletvu položile 42 sudije i 14 tužilaca… »
Vesti dana »

Stižu novi pljuskovi! Nekoliko delova zemlje prvi na udaru, sledi dan kakav skoro nismo imali
Telegraf pre 34 minutajoš 13 povezanih

Times of Israel: Srbija zemlja koja stoji iza ugovora o oružju sa izraelskim Elbitom vrednog 1,64 milijarde dolara
N1 Info pre 34 minutajoš 2 povezane

Rezigniranost i izdaja: Šta bi predaja Donbasa Rusiji značila za Ukrajinu
Danas pre 1 satjoš 5 povezanih