Povezane vesti

Makedonija voljna da imenu doda „geografsku odrednicu“

Makedonija voljna da imenu doda „geografsku odrednicu“

Sputnik 14.02.2018
Makedonski premijer Zoran Zaev rekao je danas da su Skoplje i Atina postigli značajan napredak u pravcu rešavanja dugogodišnjeg spora oko imena Makedonije, istakavši da je makedonska vlada voljna da doda imenu zemlje „geografsku odrednicu“, što… »
Zaev: U pregovorima sa Grčkom došlo je do približavanja!

Zaev: U pregovorima sa Grčkom došlo je do približavanja!

Press 14.02.2018
SKOPLJE: Premiijer Makedonije Zoran Zaev izjavio je da je u pregovrima sa Grčkom oko imena došlo do približavanja u nekim stavovima i da je optimista po pitanju pronalaženja rešenja. Foto:Slobodan pečat On je novinarima rekao da su na sastanku… »
Zaev: Značajan napredak u pregovorima sa Atinom

Zaev: Značajan napredak u pregovorima sa Atinom

RTS 14.02.2018
Makedonski premijer Zoran Zaev rekao je da su Skoplje i Atina postigli značajan napredak u pravcu rešavanja dugogodišnjeg spora oko imena Makedonije, istakavši da je makedonska vlada voljna da doda imenu zemlje "geografsku odrednicu", što Grčka… »
Makedonija voljna da imenu doda „geografsku odrednicu"

Makedonija voljna da imenu doda „geografsku odrednicu"

Politika 14.02.2018
SKOPLjE - Makedonski premijer Zoran Zaev rekao je da su Skoplje i Atina postigli značajan napredak u pravcu rešavanja dugogodišnjeg spora oko imena Makedonije, istakavši da je makedonska vlada voljna da doda imenu zemlje „geografsku odrednicu”… »
"Grčka želi, ispunićemo!" Makedonija novom nazivu dodaje geografsku odrednicu!

"Grčka želi, ispunićemo!" Makedonija novom nazivu dodaje geografsku odrednicu!

BK TV 14.02.2018
Makedonski premijer Zoran Zaev rekao je danas da su Skoplje i Atina postigli značajan napredak u pravcu rešavanja dugogodišnjeg spora oko imena Makedonije, istakavši da je makedonska vlada voljna da doda imenu zemlje "geografsku odrednicu", što… »
Makedonija voljna da imenu doda "geografsku odrednicu"

Makedonija voljna da imenu doda "geografsku odrednicu"

Večernje novosti 14.02.2018
Premijer Makedonije Zoran Zaev izjavio je danas da je u pregovrima sa Grčkom oko imena došlo do približavanja u nekim stavovima i da je optimista po pitanju pronalaženja rešenja. Makedonski premijer Zoran Zaev rekao je danas da su Skoplje i Atina… »
Zaev: U pregovorima sa Grčkom došlo je do približavanja!

Zaev: U pregovorima sa Grčkom došlo je do približavanja!

Kurir 14.02.2018
On je novinarima rekao da su na sastanku šefova diplomarija u Beču od sedam početnih pozicija tri odstranjene, dodajući da su to verovatno bile najlakše tačke, ali da je signal za obe strane da rešenje može da se nađe. "Verujem da se politikom… »
Zaev: U pregovorima sa Grčkom došlo do približavanja

Zaev: U pregovorima sa Grčkom došlo do približavanja

N1 Info 14.02.2018
Premiijer Makedonije Zoran Zaev izjavio je da je u pregovorima sa Grčkom oko imena došlo do približavanja u nekim stavovima i da je optimista po pitanju pronalaženja rešenja. On je novinarima rekao da su na sastanku šefova diplomarija u Beču od… »
Zaev:  Suštinske pozicije su veoma značajne, ime, da li će se manjati Ustav ili ne

Zaev: Suštinske pozicije su veoma značajne, ime, da li će se manjati Ustav ili ne

Beta video 14.02.2018
SKOPLJE - ``Verujem da se sa politikom nove vlade veoma brzo mogu da se otklone i druge pozicije. Svakako, suštinske pozicije su veoma značajne, ime, da li će se manjati Ustav ili ne, jezik i druge stvari koje se tamo spominju. To je suština samog… »
Zaev: U pregovrima sa Grčkom došlo do približvanja

Zaev: U pregovrima sa Grčkom došlo do približvanja

Novi magazin 14.02.2018
Premiijer Makedonije Zoran Zaev izjavio je danas da je u pregovrima sa Grčkom oko imena došlo do približavanja u nekim stavovima i da je optimista po pitanju pronalaženja rešenja. "Verujem da se sa politikom nove vlade veoma brzo mogu da se otklone i… »
Gruevski kuka:Dođe mi da u sudu zatražim "fotelju"

Gruevski kuka:Dođe mi da u sudu zatražim "fotelju"

Mondo 14.02.2018
Bivši premijer Makedonije Nikola Gruevski izjavio je danas da toliko često dolazi na suđenja u krivični sud u Skoplju, da počinje da se oseća kao da ide na posao. Foto: Tanjug/Zoran Žestić "Toliko često me pozivaju u sud (na suđenje) da… »
Gruevski: Toliko često me pozivaju u sud da se osećam kao da idem na posao

Gruevski: Toliko često me pozivaju u sud da se osećam kao da idem na posao

Novi magazin 14.02.2018
Bivši premijer Makedonije Nikola Gruevski izjavio je danas da toliko često dolazi na suđenje u krivični sud u Skoplju da počinje da se oseća kao da ide na posao. "Toliko često me pozivaju u sud (na suđenje) da počinjem da se osećam kao da idem… »
Gruevski toliko često ide u sud da se oseća kao da tamo radi: Dođe mi da im zatražim kancelariju i platu!

Gruevski toliko često ide u sud da se oseća kao da tamo radi: Dođe mi da im zatražim kancelariju i platu!

Kurir 14.02.2018
"Toliko često me pozivaju u sud (na suđenje) da počinjem da se osećam kao da idem na posao i dođe mi da zatražim kancelariju i platu", rekao je Gruevski posle današnjeg ročišta u jednom od slučajeva u kojima je optužen. Gruevski je optužen u… »
Gruevski: Svaki dan sam na suđenju, kao da idem na posao

Gruevski: Svaki dan sam na suđenju, kao da idem na posao

N1 Info 14.02.2018
Bivši premijer Makedonije Nikola Gruevski izjavio je da toliko često dolazi na suđenje u krivični sud u Skoplju da počinje da se oseća kao da ide na posao. "Toliko često me pozivaju u sud (na suđenje) da počinjem da se osećam kao da idem na… »
Tapkanje u mestu oko imena Makedonije

Tapkanje u mestu oko imena Makedonije

Slobodna Evropa 14.02.2018
Ministri spoljnih poslova Makedonije i Grčke Nikola Dimitrov i Nikos Kocijas nakon sastanka u Beču u utorak, u prisustvu medijatora u sporu Metjua Nimica, izrazili su saglasnost da nastave napore o pronalaženju prihvatljivog rešenja o imenu, pod… »

Vesti dana »