Povezane vesti

Odbor Senatu Univerziteta: Pristupiti poništavanju doktorata Siniše Malog

Odbor Senatu Univerziteta: Pristupiti poništavanju doktorata Siniše Malog

Glas Amerike 21.11.2019
BEOGRAD — Odbor za profesionalnu etiku Univerztiteta u Beogradu jednoglasno je odlučio na sednici u četvrtak da je prilikom izrade doktorata Siniše Malog bilo neakademskog ponašanja, izjavila je rektorka Ivanka Popović. Odbor je Senatu Univerziteta… »
Odbor za Etiku predložio poništavanje doktorata Siniše Malog

Odbor za Etiku predložio poništavanje doktorata Siniše Malog

Vice 21.11.2019
Nakon višegodišnje afere, protesta, silnih odluka i zauzimanja stavova priča o plagijatu Siniše Malog došla je čini se do samog kraja. U četvrtak 21.novembra 2019.godine, Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu predložio je Senatu… »
Rektorka: “Dalji koraci vode do toga da doktorat bude poništen…”

Rektorka: “Dalji koraci vode do toga da doktorat bude poništen…”

Nedeljnik 21.11.2019
Foto: Đorđe Kojadinović za Nedeljnik Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu predložio je Senatu Univerziteta da postupi po pravilniku o poništavanju doktorata u slučaju ministra Siniše Malog jer je utvrdio postojanje neakademskog… »
“Znam koliko znam, znam da to nisam uradio…”: Siniša Mali o odluci Etičkog odbora i njegovom doktoratu

“Znam koliko znam, znam da to nisam uradio…”: Siniša Mali o odluci Etičkog odbora i njegovom doktoratu

Nedeljnik 21.11.2019
Foto: Tanjug Ministar finansija u Vladi Srbije Siniša Mali rekao je da je za njega danas tema Predlog budžeta za 2020.godinu i dodao da će o doktoratu govoriti u narednim danima. Siniša Mali se oglasio povodom odluke Odbora za profesionalnu etiku… »
Siniša Mali prepisivao, utvrdio Univerzitet u Beogradu

Siniša Mali prepisivao, utvrdio Univerzitet u Beogradu

Slobodna Evropa 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu jednoglasno je utvrdio postojanje neakademskog ponašanja Siniše Malog, ministra finansija Srbije, prilikom izrade doktorske disertacije „Kreiranje vrednosti kroz proces restrukturiranja i… »
Rektorka: Siniši Malom će biti „poništen doktorat“

Rektorka: Siniši Malom će biti „poništen doktorat“

Južne vesti 21.11.2019
Ognjen Stevanović/Fonet Rektorka Univerziteta Ivanka Popović Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu jednoglasno je utvrdio da je ministar finansija Siniša Mali učinio povrede iz člana 22. Kodeksa etičke profesionalne etike - ovaj član… »
Rektorka: Siniši Malom će biti „poništen doktorat“

Rektorka: Siniši Malom će biti „poništen doktorat“

BBC News 21.11.2019
Odluka je doneta pet godina nakon što je objavljeno da je Mali plagirao delove rada. Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu jednoglasno je utvrdio da je ministar finansija Siniša Mali učinio povrede iz člana 22. Kodeksa etičke… »
Odbor preinačio odluku FON-a: Mali plagirao doktorsku disertaciju (VIDEO)

Odbor preinačio odluku FON-a: Mali plagirao doktorsku disertaciju (VIDEO)

Danas 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku UB jednoglasno je utvrdio da je bilo neakademskog ponašanja u doktoratu Siniše Malog. Potpredsednica Dveri Tamara Kerković ocenila je danas da je Univerzitet u Beogradu odbranio svoj ugled time što je proglasio doktorat… »
Utvrđeno da je Mali plagijator, ali tablodima je veća vest emisija o tome na N1

Utvrđeno da je Mali plagijator, ali tablodima je veća vest emisija o tome na N1

N1 Info 21.11.2019
Nakon više od pet godina, Univerzitet u Beogradu je prelomio, i zvanično utvrdio da je ministar finansija Siniša Mali prepisivao prilikom izrade svoje doktorske disertacije koju je na Fakultetu organizacionih nauka odbranio 2013. Akademska zajednica… »
Mali: Znam koliko znam i znam da to nisam uradio (video)

Mali: Znam koliko znam i znam da to nisam uradio (video)

Mondo 21.11.2019
Ministar finansija Srbije Siniša Mali rekao je povodom odluke Odbora za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu da je za njega danas tema Predlog budžet za 2020. Opozicija pozdravlja odluku Odbora. Ministar finansija Srbije Siniša Mali rekao je… »
Rektorka o slučaju Malog: Postupiti po pravilniku o poništavanju doktorata

Rektorka o slučaju Malog: Postupiti po pravilniku o poništavanju doktorata

N1 Info 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu predložio je Senatu Univerziteta da postupi po pravilniku o poništavanju doktorata u slučaju ministra Siniše Malog jer je utvrdio postojanje neakademskog ponašanja u njegovom radu, izjavila je… »
NDBG će tražiti smenu Malog na protestu 25. novembra ispred Ministarstva finansija

NDBG će tražiti smenu Malog na protestu 25. novembra ispred Ministarstva finansija

Danas 21.11.2019
Posle današnje odluke Odbora za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu kojim je potvrđeno da je Siniša Mali plagirao svoj doktorat, inicijativa Ne davimo Beograd zahteva hitnu smenu ministra finansija. „Nismo toliko naivni da verujemo da će… »
Dveri: Univerzitet u Beogradu odbranio svoj ugled

Dveri: Univerzitet u Beogradu odbranio svoj ugled

Danas 21.11.2019
Potpredsednica Dveri Tamara Kerković ocenila je danas da je Univerzitet u Beogradu odbranio svoj ugled time što je proglasio doktorat ministra finansija Siniše Malog plagijatom, navodi se u saopštenju Dveri. Kerković je kazala da je odlukom Odbora za… »
Omladina DS: Malog treba da bude sramota

Omladina DS: Malog treba da bude sramota

Danas 21.11.2019
Omladina Demokratske stranke (DS) ocenila je danas da ministra finansija Sinišu Malog treba da bude sramota što je ukrao tuđi intelektualni rad. „Hrabrost Odbora je velika, jer znamo da su trpeli pritiske od strane predstavnika vlasti“, piše u… »
Rektorka: Rad Malog proglašen plagijatom, disertacija će biti poništena

Rektorka: Rad Malog proglašen plagijatom, disertacija će biti poništena

Sputnik 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku je utvrdio da postoje elementi akademske nečestitosti u izradi doktorske disertacije kandidata Siniše Malog i shodno tome je doneo odluku da se poništi odluka Nastavno-naučnog veća FON-a, rekla je za RTS rektorka BU… »
Mali nakon saopštenja Odbora UB: Znam šta znam (VIDEO)

Mali nakon saopštenja Odbora UB: Znam šta znam (VIDEO)

Danas 21.11.2019
Znam koliko znam, znam da to nisam uradio, a to što nekom ova tema znači iz političkih razloga, to ne mogu ni da komentarišem, izjavio je ministar finansija Siniša Mali za Tanjug, nakon što je objavljena vest da je Odbor za profesionalnu etiku UB… »
Odbor za profesionalnu etiku BU: Disertacija Siniše Malog plagijat; Rektorka: Primeniti pravilnik o poništavanju doktorata

Odbor za profesionalnu etiku BU: Disertacija Siniše Malog plagijat; Rektorka: Primeniti pravilnik o poništavanju doktorata

Insajder 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu preinačio je odluku nastavno naučnog veća FON-a i jednoglasno utvrdio postojanje neakademskog ponašanja Siniše Malog prilikom izrade doktorske disertacije. Kako se navodi u saopštenju BU, Mali je… »
Rektorka: Rad Malog proglašen plagijatom, disertacija će biti poništena

Rektorka: Rad Malog proglašen plagijatom, disertacija će biti poništena

RTS 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku je utvrdio da postoje elementi akademske nečestitosti u izradi doktorske disertacije kandidata Siniše Malog i shodno tome je doneo odluku da se poništi odluka Nastavno-naučnog veća FON-a, rekla je za RTS rektorka BU… »
Mali: Interesuje me budžet, o doktoratu u narednim danima

Mali: Interesuje me budžet, o doktoratu u narednim danima

Vesti online 21.11.2019
Ministar finansija Srbije Siniša Mali rekao je danas povodom odluke Odbora za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu da je za njega danas tema Predlog budžet za 2020.godinu i dodao da će o doktoratu govoriti u narednim danima. – Znam koliko… »
Rašković Ivić: Mali više ni dana ne može ostati na funkciji ministra finansija

Rašković Ivić: Mali više ni dana ne može ostati na funkciji ministra finansija

Danas 21.11.2019
Potpredsednica Narodne stranke Sanda Rašković Ivić ocenila je danas da ministar finansija Siniša Mali više ni dana ne može ostati na toj funkciji, nakon što je Etički odbor Univerziteta jednoglasno utvrdio da je njegov doktorat plagijat i… »
Jedan od pet miliona: Univerzitet prva oslobođena ustanova

Jedan od pet miliona: Univerzitet prva oslobođena ustanova

Danas 21.11.2019
Udruženje Jedan od pet miliona poručilo je danas da je Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu doneo konačnu odluku da je doktorat ministra finansija Siniše Malog plagijat i da je time Univerzitet prva u nizu institucija u Srbiji koja je… »
Mali: Znam koliko znam, znam da to nisam uradio

Mali: Znam koliko znam, znam da to nisam uradio

Insajder 21.11.2019
Ministar finansija Siniša Mali danas je odbio da odgovara na pitanja o odluci Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu da je njegov doktorat plagijat. Mali je, kako prenosi RTS, rekao je da je za njega danas tema Predlog budžeta za… »
Predloženo poništavanje doktorata Siniše Malog; Ministar finansija: Znam koliko vredim

Predloženo poništavanje doktorata Siniše Malog; Ministar finansija: Znam koliko vredim

Radio 021 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu preinačio je odluku Nastavno-naučnog veća FON-a i jednoglasno utvrdio postojanje neakademskog ponašanja Siniše Malog prilikom izrade doktorske disertacije. U međuvremenu se oglasio i ministar… »
Univerzitet odlučio: Siniša Mali plagijator, poništiti mu doktorat

Univerzitet odlučio: Siniša Mali plagijator, poništiti mu doktorat

Nova ekonomija 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu odlučio je da je ministar finansija Siniša Mali prekršio član Kodeksa profesionalne etike koji se odnosi na plagiranje i zatražio poništavanje njegovog doktorata. Odbor je na sednici 21. novembra… »
Siniša Mali o doktoratu: Nisam to uradio

Siniša Mali o doktoratu: Nisam to uradio

Slobodna Evropa 21.11.2019
Ministar finansija Srbije Siniša Mali rekao je da je za njega danas tema Predlog budžeta za 2020. godinu i dodao da će o doktoratu govoriti u narednim danima, preneo je Tanjug. „Znam koliko znam, znam da to nisam uradio, a to što nekome ova tema… »
Odbor: Neakademsko ponašanje Malog u izradi doktorata; Mali: Interesuje me budžet, o doktoratu u narednim danima

Odbor: Neakademsko ponašanje Malog u izradi doktorata; Mali: Interesuje me budžet, o doktoratu u narednim danima

Večernje novosti 21.11.2019
Znam koliko znam, znam da to nisam uradio, a to što nekom ova tema znači iz političkih razloga, to ne mogu ni da komentarišem, rekao je ministar finansija. Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu na sednici, održanoj u četvrtak… »
Odbor za etiku predložio da Senat postupi po pravilniku o poništavanju doktorata

Odbor za etiku predložio da Senat postupi po pravilniku o poništavanju doktorata

Novi magazin 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu predložio je Senatu Univerziteta da postupi po pravilniku o poništavanja doktorata u slučaju ministra Siniše Malog jer je utvrdio postojanje neakademskog ponašanja u njegovom radu, izjavila je… »
Ratko Božović: Dobra odluka ali ne očekujem posledice po Malog

Ratko Božović: Dobra odluka ali ne očekujem posledice po Malog

Danas 21.11.2019
Sociolog Ratko Božović izjavio je danas da je dobro što je Odbor za profesionalnu etiku uputio predlog Senatu Univerziteta da postupi po pravilniku za poništenje doktorata ministra finansija Siniše Malog, da je time jedna stvar završena, ali da ne… »
Odbor preinačio odluku FON-a i jednoglasno utvrdio neakademsko ponašanje Malog

Odbor preinačio odluku FON-a i jednoglasno utvrdio neakademsko ponašanje Malog

N1 Info 21.11.2019
Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu preinačio je Odluku Nastavno-naučnog veća Fakulteta organizacionih nauka (FON) od 28. oktobra 2019. godine i jednoglasno utvrdio postojanje neakademskog ponašanja Siniše Malog prilikom izrade… »

Vesti dana »