Povezane vesti

Vučić uživo iz Pariza: Nema više tajni, Priština ima podršku Nemačke i Velike Britanije

Vučić uživo iz Pariza: Nema više tajni, Priština ima podršku Nemačke i Velike Britanije

Politika 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti uživo iz Pariza nakon sastanka specijalnim izaslanikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom i visokim predstavnikom EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Žozepom Boreljom. Your… »
Želeli su moju I smrt moje dece: Vučić o hapšenju 17 pripadnika grupe Džonija sa Vračara

Želeli su moju I smrt moje dece: Vučić o hapšenju 17 pripadnika grupe Džonija sa Vračara

Kurir 11.11.2022
Predsednik Aleksandar Vučić osvrnuo se na hapšenje 17 pripadnika kriminalne grupe koja je ispunjavala naloge kavačkog klana i njihovih šefova Radoja Zvicera i Slobodana Kašćelana. Vučić je naglasio da se radi o ubicma koje su njegovo i imena… »
Vučić posle sastanka u Parizu 'ne vidi mogućnost kompromisa sa Kosovom'

Vučić posle sastanka u Parizu 'ne vidi mogućnost kompromisa sa Kosovom'

Slobodna Evropa 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je nakon sastanka sa dvojicom visokih predstavnika Evrpske unije (EU) u Parizu, da ne vidi mogućnost kompromisnog rešenja za aktuelnu krizu u odnosima Kosova i Srbije. Na kraju sedmice u kojoj su kosovski… »
Vučić: Brine ponašanje Prištine, čeka nas veoma komplikovana situacija

Vučić: Brine ponašanje Prištine, čeka nas veoma komplikovana situacija

Telegraf 11.11.2022
Predsednik Srbije obratio se iz Pariza. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Francuskoj, obratio se danas iz Pariza rekao da je razgovorao sa visokim predstavnikom za spoljnu i bezbednosnu politiku EU Žozepom Boreljom i… »
O Kosovu na Pariskom mirovnom forumu: Ko je kriv, a ko podiže pesnicu (VIDEO)

O Kosovu na Pariskom mirovnom forumu: Ko je kriv, a ko podiže pesnicu (VIDEO)

Insajder 11.11.2022
Poruke koje su se čule tokom prvog dana Pariskog mirovnog foruma ne daju mnogo razloga za optimizamkada je reč o onome što se već godinama zove normalizacija odnosa Beograda i Prištine. Tablice i Zajednica srpskih opština tačke su na kojima su se i… »
Bez pomaka u Parizu: Na stolu francusko-nemački predlog, a na Kosovu - tenzije i nezivesnost

Bez pomaka u Parizu: Na stolu francusko-nemački predlog, a na Kosovu - tenzije i nezivesnost

Euronews 11.11.2022
Istovremeni boravak predsednika Srbije Aleksandra Vučića i kosovskog premijera Aljbina Kurtija u Parizu i njihovi odvojeni razgovori s visokim predstavnikom EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Boreljom i posrednikom EU u dijalogu Miroslavom… »
Vučić: Priština konačno treba da počne da ispunjava obaveze

Vučić: Priština konačno treba da počne da ispunjava obaveze

Insajder 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas u Parizu sa šefom diplomatije Evropske unije Žozepom Boreljom i specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom o aktuelnoj situaciji na Kosovu i Metohiji… »
Srbija se neće odreći ničeg svog! Predsednik Vučić: To ne znači da treba da ratujemo, nego da sednemo i razgovaramo

Srbija se neće odreći ničeg svog! Predsednik Vučić: To ne znači da treba da ratujemo, nego da sednemo i razgovaramo

Kurir 11.11.2022
Predsednik Aleksandar Vučić poručuje da se Srbija neće odreći ničeg svog, ali da to ne znači da treba da ratujemo, nego da sednemo i razgovaramo i da pokušamo da nađemo kompromisno rešenje. Predsednik Vučić je objavio video-snimak na Instagram… »
Zaracin: Potrebno hitno smirivanje tenzija na KiM

Zaracin: Potrebno hitno smirivanje tenzija na KiM

Politika 11.11.2022
BERLIN - Specijalni izaslanik Nemačke za Zapadni Balkan Manuel Zaracin izjavio je danas da je potrebno hitno smirivanje tenzija na Kosovu i Metohiji i uključiti se u dijalog uz posredstvo izaslanika Evropske unije Miroslava Lajčaka. Zaracin je objavio… »
Borelj: Poštovati obaveze preuzete u dijalogu

Borelj: Poštovati obaveze preuzete u dijalogu

Vesti online 11.11.2022
Visoki predstavnik EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Žosep Borelj saopštio je da je danas u Parizu u odvojenim razgovorima sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i premijerom Kosova Aljbinom Kurtijem naglasio potrebu da se poštuju sve obaveze… »
Pariski susreti bez rezultata: Vučić o nemoći EU, Kurti prebrojava srpsku vojsku

Pariski susreti bez rezultata: Vučić o nemoći EU, Kurti prebrojava srpsku vojsku

N1 Info 11.11.2022
Predsednik Srbije nastavio je posetu Parizu gde se sastao sa visokim predstavnikom Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Borelom, a na radnom ručku im se pridružio i specijalni izaslanik za EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav… »
"Borelj pozvao Vučića i kurtija na kompromis": Stano: Normalizacija je ključni faktor na putu Kosova i Srbije ka EU

"Borelj pozvao Vučića i kurtija na kompromis": Stano: Normalizacija je ključni faktor na putu Kosova i Srbije ka EU

Blic 11.11.2022
Portparol Evropske unije Peter Stano izjavio je danas da se visoki predstavnik EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Đuzep Borelj sastao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem. On ih je, kako je Stano napisao… »
Vučić ne vidi kompromisno rješenje za Kosovo i predviđa ‘kompliciranu situaciju’

Vučić ne vidi kompromisno rješenje za Kosovo i predviđa ‘kompliciranu situaciju’

Al Jazeera 11.11.2022
Kosovo ima zaštitu veoma moćnih zemalja, rekao je srbijanski predsjednik, izdvajajući Njemačku i Veliku Britaniju. Srbiju čeka komplicirana situacija na Kosovu poslije 21. novembra kad Priština namjerava početi naplatu kazni Srbima koji ne budu… »
Čitajte u “Vestima”: Makron poštuje Srbiju

Čitajte u “Vestima”: Makron poštuje Srbiju

Vesti online 11.11.2022
Aleksandar Vučić stigao je u Parizu na sastanak s Emanuelom Makronom s tri ključna “ne” koji nimalo nisu uticali na dugo i pažljivo građene dobre lične odnose srpskog i francuskog predsednika, kao i dve zemlje. Vučić je nakon sastanka… »
Borel: Srbi da se vrate u institucije, Priština da formira ZSO

Borel: Srbi da se vrate u institucije, Priština da formira ZSO

N1 Info 11.11.2022
Visoki predstavnik EU Žozep Borel je u Parizu tražio od Beograda i Prištine da "nađu hitno rešenje za sadašnju krizu". On je naglasio da Srbi treba da se vrate u kosovske institucije, a da Kosovo mora da svoje poteze oko automobilskih tablica… »
Aleksandar Vučić: „Odvratna, prljava, ratnohuškačka“ Priština

Aleksandar Vučić: „Odvratna, prljava, ratnohuškačka“ Priština

Vreme 11.11.2022
Sukob Beograda i Prištine Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da nije optimističan po pitanju kompromisnog rešenja za prevazilaženje krize na severu Kosova jer Aljbin Kurti može da radi šta hoće zato što ga Nemačka i Velika Britanija… »
Borelj: Srbi da se vrate u institucije, Priština hitno da pokrene ZSO

Borelj: Srbi da se vrate u institucije, Priština hitno da pokrene ZSO

RTS 11.11.2022
Šef evropske diplomatije Žozep Borelj pozvao je Srbe na KiM da se hitno vrate u prištinske institucije, a Prištinu da "uskladi svoje postupke" u vezi sa registarskim tablicama sa prethodno postignutim sporazumima u okviru dijaloga i pokrene pregovore… »
Zaracin: Hitno potrebno smirivanje tenzija na Kosovu

Zaracin: Hitno potrebno smirivanje tenzija na Kosovu

Euronews 11.11.2022
Specijalni izaslanik Nemačke za Zapadni Balkan Manuel Zaracin izjavio je danas da je potrebno hitno smirivanje tenzija na Kosovu i Metohiji i uključiti se u dijalog uz posredstvo izaslanika Evropske unije Miroslava Lajčaka. Zaracin je objavio na… »
Borelj: Srbi da se vrate u kosovske institucije, Kosovo da formira Zajednicu opština sa srpskom većinom

Borelj: Srbi da se vrate u kosovske institucije, Kosovo da formira Zajednicu opština sa srpskom većinom

Glas Amerike 11.11.2022
Pariz — „Ključno je obezbediti mir i stabilnost na terenu“, poruka je visokog predstavnika Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žosepa Borelja, nakon odvojenih susreta sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem i predsednikom Srbije… »
Borelj: Priština da uspostavi ZSO i promeni propise o tablicama, Srbi da se vrate u kosovske institucije

Borelj: Priština da uspostavi ZSO i promeni propise o tablicama, Srbi da se vrate u kosovske institucije

Euronews 11.11.2022
Kosovski Srbi bi trebalo odmah da se vrate u kosovske institucije i da nastave svoje dužnosti, a Priština bi trebalo da uskladi svoje postupke na registarskim tablicama sa ranijim sporazumima iz dijaloga i bez daljeg odlaganja pokrene pregovore o… »
Kurti u Parizu izneo predlog sporazuma sa fokusom na međusobnom priznanju

Kurti u Parizu izneo predlog sporazuma sa fokusom na međusobnom priznanju

Politika 11.11.2022
PARIZ - Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti u Parizu je razgovarao sa visokim predstavnikom EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Boreljom i specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine, a teme su bile primena… »
Borel: Srbi da se vrate u institucije, a Priština da krene u stvaranje ZSO i uskladi pitanje tablica

Borel: Srbi da se vrate u institucije, a Priština da krene u stvaranje ZSO i uskladi pitanje tablica

Insajder 11.11.2022
Visoki predstavnik EU Žozep Borel je danas u Parizu tražio od Beograda i Prištine da "nađu hitno rešenje za sadašnju krizu". Naglasio je da kosovski Srbi treba da se vrate u kosovske institucije, a da Kosovo mora da svoje poteze oko automobilskih… »
Vučić se sastao s Borelom, na radnom ručku i Lajčak

Vučić se sastao s Borelom, na radnom ručku i Lajčak

N1 Info 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa visokim predstavnikom Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Borelom, a na radnom ručku bi trebalo da im se pridruži i specijalni izaslanik za EU za dijalog Beogarda i Prištine… »
Vučić nakon sastanka sa Lajčakom i Boreljom: Nije država jedan čovek, Priština odbija da se ponaša racionalno

Vučić nakon sastanka sa Lajčakom i Boreljom: Nije država jedan čovek, Priština odbija da se ponaša racionalno

Danas 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je iz Pariza da je glavna tema sastanaka sa evropskim zvaničnicima Lajčakom i Boreljom aktuelna kriza na Kosovu, te da trenutno ne vidi rešenje za ovu krizu, jer Priština odbija da se ponaša racionalno. –… »
Vučić iz Pariza: Trenutno ne vidim kompromis za Kosovo, iza svega stoje Nemačka i Velika Britanija (video)

Vučić iz Pariza: Trenutno ne vidim kompromis za Kosovo, iza svega stoje Nemačka i Velika Britanija (video)

Blic 11.11.2022
Ovo je na Kosovu komplikovana situacija, posebno sada, od kada hoće da krenu da naplaćuju kazne, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. - I to i Kosovo bili su glavna tema razgovora sa Lajčakom i Boreljom. Pričali smo da li postoje neki… »
"Neki su hteli moju, a neki i smrt moje dece": Vučić o velikom hapšenju danas u Beogradu (video)

"Neki su hteli moju, a neki i smrt moje dece": Vučić o velikom hapšenju danas u Beogradu (video)

Blic 11.11.2022
Ne znam detalje današnjeg hapšenja na Vračaru, ali znam da imaju nešto, ne samo kroz svedočenja nekog, nekih zaštićenih a okrivljenih, sve je to kombinovano sa onim što je dobijeno preko skaj aplikacije, jasni i nedvosmisleni dokazi, rekao je… »
Vučić: Sledi veoma komplikovana situacija na KiM, Priština konačno treba da počne da ispunjava obaveze

Vučić: Sledi veoma komplikovana situacija na KiM, Priština konačno treba da počne da ispunjava obaveze

Insajder 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas u Parizu sa šefom diplomatije Evropske unije Žozepom Borelom i specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom o aktuelnoj situaciji na Kosovu i Metohiji… »
Vučić o hapšenju Vračaraca: Neki od njih su želeli moju a neki i smrt moje dece

Vučić o hapšenju Vračaraca: Neki od njih su želeli moju a neki i smrt moje dece

N1 Info 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Parizu da nije upoznat sa svim detaljima hapšenja 17 saradnika kavačkog klana, takozvanih "Vračaraca". „Ne znam sve detalje. Znam da imaju, ne samo kroz svedočenje nekog od zaštićenih, a… »
Vučić: Kurti za sve ima podršku Nemačke i Velike Britanije, šta tu može Borel

Vučić: Kurti za sve ima podršku Nemačke i Velike Britanije, šta tu može Borel

N1 Info 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da nije optimističan da se može pronaći kompromisno rešenje za prevazilaženje krize na severu Kosova. On je istakao da Aljbin Kurti može da radi šta hoće jer ima podršku Nemačke i Velike Britanije i… »
Vučić sa Boreljom i Lajčakom: Ne vidim kompromisno rešenje, čeka nas komplikovana situacija od 21. novembra

Vučić sa Boreljom i Lajčakom: Ne vidim kompromisno rešenje, čeka nas komplikovana situacija od 21. novembra

RTV 11.11.2022
PARIZ - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, u Parizu, nakon razgovora sa visokim predstavnikom za spoljnu i bezbednosnu politiku EU Žozepom Boreljom i izaslanikom Unije za dijalog Miroslavom Lajčakom, da sledi veoma komplikovana… »
Hteli su smrt moju i moje dece: Dramatično obraćanje Vučića iz Pariza VIDEO

Hteli su smrt moju i moje dece: Dramatično obraćanje Vučića iz Pariza VIDEO

Nova 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima iz Pariza gde se sastao sa visokim predstavnikom Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Borelom. Juče se predsednik sastao sa predsednikom Emanuelom Makronom. Vučić je rekao… »
Šefovi diplomatija EU u ponedeljak o situaciji na Kosovu i Metohiji

Šefovi diplomatija EU u ponedeljak o situaciji na Kosovu i Metohiji

RTV 11.11.2022
BRISEL - Ministri spoljnih poslova EU razgovaraće na redovnom sastanku u ponedeljak o situaciji na Kosovu i Metohiji i drugim aktuelnim temama na zapadnom Balkanu, izjavio je danas u Briselu visoki zvaničnik EU. On je rekao da će ministri razgovarati o… »
Vučić: Čeka nas komplikovana situacija na Kosovu posle 21. novembra, Priština ima podršku Nemačke i Velike Britanije

Vučić: Čeka nas komplikovana situacija na Kosovu posle 21. novembra, Priština ima podršku Nemačke i Velike Britanije

Euronews 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je posl e sastanka sa Žozepom Boreljom i Miroslavom Lajčakom u Parizu da nas čeka mnogo komplikovana situaicja na Kosovu, naročito od 21. novembra kada Albanci planiraju da protivpravno naplaćuju kazne… »
Protivpravne akte Kosova podržavaju Nemačka i Velika Britanija

Protivpravne akte Kosova podržavaju Nemačka i Velika Britanija

Novi magazin 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Parizu da sve "protivpravne akte" Kosova Nemačka podržava u Evropskoj uniji (EU), a Velika Britanija van EU. "Priština ima podršku Nemaca za svaki svoj potez i oni da hoće da uslove Prištinu… »
Predsednik Vučić posle razgovora sa Lajčakom i Boreljom: Saglasni smo da treba spustiti tenzije, na tome Srbija uvek…

Predsednik Vučić posle razgovora sa Lajčakom i Boreljom: Saglasni smo da treba spustiti tenzije, na tome Srbija uvek…

Kurir 11.11.2022
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić imao je danas radni ručak sa visokim predstavnikom EU za spolјne poslove i bezbednosnu politiku i potpredsednikom Evropske komisije Žozepom Boreljom i specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog… »
Predsednik Vučić se obratio iz Pariza: Nije moja bezbednost ugrožena, nego bezbednost našeg naroda na KiM!

Predsednik Vučić se obratio iz Pariza: Nije moja bezbednost ugrožena, nego bezbednost našeg naroda na KiM!

Kurir 11.11.2022
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić imao je danas radni ručak sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom i visokim predstavnikom EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Žozepom Boreljom. - Čeka nas… »
Vučić: Priština odbija da se ponaša u skladu s međunarodnim pravom, to brine

Vučić: Priština odbija da se ponaša u skladu s međunarodnim pravom, to brine

RTS 11.11.2022
Predsednik Aleksandar Vučić rekao je posle sastanka sa šefom evropske diplomatije Žozepom Boreljom i specijalnim izaslanikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom da nas čeka mnogo komplikovana situacija na KiM, posebno od 21. kada… »
Vučić o hapšenjenju "Vračaraca": Neki od njih su želeli moju, a neki i smrt moje dece

Vučić o hapšenjenju "Vračaraca": Neki od njih su želeli moju, a neki i smrt moje dece

Insajder 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, povodom hapšenja članova kriminalne grupe "Vračarci" u Beogradu koja je navodno planirala atentat na njega da njegova bezbednost nije ugrožena. "Ne znam sve detalje, ali znam da je to ne samo kroz… »
"Za neke od njih znam da su ubice koje su sladostrasno želele moju smrt": Vučić o hapšenju kriminalne grupe

"Za neke od njih znam da su ubice koje su sladostrasno želele moju smrt": Vučić o hapšenju kriminalne grupe

Telegraf 11.11.2022
Ti ljudi su uglavnom vezani za pripreme i pokušaje ubistava, dodao je. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Francuskoj, obratio se danas iz Pariza rekao da je sa Lajčakom i Boreljom razgovarao o Kosovu. Komentarisao je i… »
Vučić na radnom ručku s Lajčakom i Boreljom (foto, video)

Vučić na radnom ručku s Lajčakom i Boreljom (foto, video)

Blic 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Parizu gde prisustvuje mirovnom forumu, sastao se danas na radnom ručku sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom i visokim predstavnikom EU za… »
Kurti: Francusko-nemački predlog dobra osnova za dalje razgovore

Kurti: Francusko-nemački predlog dobra osnova za dalje razgovore

Novi magazin 11.11.2022
Premijer Kosova Aljbin Kurti je posle sastanka sa visokim predstavnikom EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozefom Boreljom u Parizu ocenio kako je francusko-nemački predlog dobra osnova za dalje razgovore, saopšteno je danas iz Vlade Kosova. Kurti… »
Kurti: Francusko-nemački predlog dobra osnova za dalje razgovore

Kurti: Francusko-nemački predlog dobra osnova za dalje razgovore

Danas 11.11.2022
Premijer Kosova Aljbin Kurti je posle sastanka sa visokim predstavnikom EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozefom Boreljom u Parizu ocenio kako je francusko-nemački predlog dobra osnova za dalje razgovore, saopšteno je danas iz Vlade Kosova… »
Vučić na jutarnjem čaju sa Katalin Novak razgovarao o Kosovu

Vučić na jutarnjem čaju sa Katalin Novak razgovarao o Kosovu

Danas 11.11.2022
Predsednica Mađarske Katalin Novak i ja smo još jednom potvrdili da su odnosi Srbije i Mađarske na istorijski najvišem nivou, razgovarali smo o svim važnim bilateralnim pitanjima, a ja sam iskoristio priliku da je upoznam i sa svim dešavanjima na… »
Vučić se u Parizu sastao sa predsednicom Mađarske

Vučić se u Parizu sastao sa predsednicom Mađarske

Telegraf 11.11.2022
Predsednik Srbije boravi u dvodnevnoj poseti Parizu, tokom koje se juče sastao sa predsednikom Francuske Emanuelom Makronom. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Parizu sa predsednicom Mađarske Katalin Novak, a tokom razgovora… »
Vučić se u Parizu sastao sa predsednicom Mađarske

Vučić se u Parizu sastao sa predsednicom Mađarske

RTS 11.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se u Parizu sa predsednicom Mađarske Katalin Novak. Aleksandar Vučić je na Instagram profilu "buducnostsrbijeav" naveo da je sa predsednicom Mađarske Katalin Novak potvrdio da su odnosi Srbije i Mađarske na… »

Vesti dana »