Povezane vesti

Predsednik uoči puta u Brisel: Nemcima ne verujem ama baš ništa kad je reč o KiM! S Kurtijem sutra u 8, ovo je njegov…

Predsednik uoči puta u Brisel: Nemcima ne verujem ama baš ništa kad je reč o KiM! S Kurtijem sutra u 8, ovo je njegov…

Kurir 20.11.2022
Susret s Kurtijem je sutra ujutru u 8, ne mislim da će Kurti išta odložiti jer bi odložio da je hteo, pokazao da ne želi da Srbe na KiM, rekao je predsednik. BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je gostujući jutros uživo u jutarnjem… »
Vučić: Nismo uveli sankcije, to je licemerje

Vučić: Nismo uveli sankcije, to je licemerje

Politika 20.11.2022
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić je u jutarnjem programu otkrio zašto Srbija nije uvela sankcije Rusiji. „Ovo je naša politika. Ovo je naša odluka. Izdržali smo mnoge pritiske. Svaki dan mi govore kako je velika šteta za Srbiju što… »
Borelj u ponedeljak s Vučićem i Kurtijem, pa zajednički sastanak

Borelj u ponedeljak s Vučićem i Kurtijem, pa zajednički sastanak

Dnevnik 20.11.2022
BRISEL: U Briselu će se sutra biti održa hitan sastanak na visokom nivou dijaloga Beograda i Prištine. Visoki predstavnik za spoljnu politiku Žozep Borelj će olakšavati dijalog, uz podršku specijalnog predstavnika EU Miroslava Lajčaka. Učešće… »
Srbija i Kosovo: Vučić i Kurti na sastanku u Briselu

Srbija i Kosovo: Vučić i Kurti na sastanku u Briselu

Južne vesti 20.11.2022
Reuters Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je da će se u ponedeljak u Briselu sastati sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem. Vučić i Kurti će razgovarati na dan kada bi Vlada Kosova trebalo da počne izricanje kazni od 150 evra… »
Vučić pred put u Brisel: Obezbedili smo mnogo svega, kao pravi domaćini a naredne zime "ko živ, ko mrtav"

Vučić pred put u Brisel: Obezbedili smo mnogo svega, kao pravi domaćini a naredne zime "ko živ, ko mrtav"

Telegraf 20.11.2022
Predsednik je gost jutarnjeg programa na Prvoj televiziji, gde će komentarisati sve goruće teme. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, nakon posete svetskim zvaničnicima sa kojima naša zemlja gradi dobre političke i ekosnomske odnose, vratio se u… »
Vučić otkrio: "Ovo mi je najveća greška u prethodnih 10 godina"

Vučić otkrio: "Ovo mi je najveća greška u prethodnih 10 godina"

Telegraf 20.11.2022
Predsednik kaže da bi večeras kasno trebalo da krene za Brisel, jer ga ujutru čekaju razgovori... Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, gostuje ovog jutra na TV Prva, gde govori o raznim temama - od putovanja u Brisel do energetske krize, platama i… »
Vučić: Sastanak u Briselu sutra ujutru, nisam optimista

Vučić: Sastanak u Briselu sutra ujutru, nisam optimista

Politika 20.11.2022
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima pred put u Brisel. Vučić je za program televizije Prva govorio o svim važnim pitanjima, ali i o razgovorima sa premijerom privremenih vlasti u Prištini Aljbinom Kurtijem. Predsednik… »
N1 saznaje: Vučić i Kurti odvojeno sa EU zvaničnicima, moguć trilateralni susret

N1 saznaje: Vučić i Kurti odvojeno sa EU zvaničnicima, moguć trilateralni susret

N1 Info 20.11.2022
I predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Kosova Aljbin Kurti potvrdili su dolazak u Brisel, a prvi sastanak je zakazan za osam ujutro sa šefom diplomatije EU Žozepom Borelom, a sastanku će pristustvovati i specijalni predstavnik EU za dijalog… »
Situacija na KiM iz jedne krize ulazi u drugu, Vučić ide u Brisel bez optimizma

Situacija na KiM iz jedne krize ulazi u drugu, Vučić ide u Brisel bez optimizma

N1 Info 20.11.2022
Uoči odlaska u Brisel, predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da nije optimističan u vezi sa sastankom. Analitičari smatraju da će se sutra pre svega razgovarati se o suspenziji Briselskog sporazuma. Situacija na Kosovu iz jedne krize ulazi u… »
Vučić: Ako kosovska policija pređe na sever, imaćemo pakao

Vučić: Ako kosovska policija pređe na sever, imaćemo pakao

Vesti online 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da Srbi sa Kosova i Metohije neće prihvatiti kažnjavanje zbog tablica i istakao da ukoliko u sprovođenju preregistracije vozila budu učestvovale i specijalne jedinice kosovske policije, biće pakao… »
EU: U fokusu hitnog sastanka Vučić-Kurti sprečavanje eskalacije i tenzija na terenu

EU: U fokusu hitnog sastanka Vučić-Kurti sprečavanje eskalacije i tenzija na terenu

Beta 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Kosova Aljbin Kurti učestvovaće sutra u Briselu na hitnom sastanku na visokom nivou u okviru Dijaloga Beograda i Prištine pod pokroviteljstvom EU. U fokusu hitnog sastanka biće pronalaženje izlaza iz… »
Lazarević: Ako ne bude dogovora o tablicama moguć mali oružani sukob

Lazarević: Ako ne bude dogovora o tablicama moguć mali oružani sukob

Vesti online 20.11.2022
Ukoliko ne bude dogovora Beograda i Prištine o registarskim tablicama, a Aljbin Kurti počne 21. novembra da kažnjava Srbe SA “KM” registarskim tablicama, to bi moglo da znači mali oružani sukob, upozorila je u intervjuu FoNetu glavna i odgovorna… »
EU o sutrašnjem sastanku u Briselu: Cilj izlazak iz aktuelne krize i sprečavanje dalje eskalacije

EU o sutrašnjem sastanku u Briselu: Cilj izlazak iz aktuelne krize i sprečavanje dalje eskalacije

Euronews 20.11.2022
Evropska služba za spoljne poslove potvrdila je danas da će u ponedeljak, 21. novembra, u Briselu da bude održan hitan sastanak na visokom nivou u okviru dijaloga Beograda i Prištine. Kako se navodi u saopštenju, sastanak će predvoditi visoki… »
Vučić i Kurti sutra odvojeno sa EU zvaničnicima, moguć trilateralni susret

Vučić i Kurti sutra odvojeno sa EU zvaničnicima, moguć trilateralni susret

Vesti online 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Kosova Aljbin Kurti potvrdili su dolazak u Brisel, a prvi sastanak je zakazan za sutra u osam ujutro sa šefom diplomatije EU Žosepom Boreljom, a sastanku će pristustvovati i specijalni predstavnik EU za… »
EU: U fokusu hitnog sastanka Vučić-Kurti sprečavanje eskalacije i tenzija na terenu

EU: U fokusu hitnog sastanka Vučić-Kurti sprečavanje eskalacije i tenzija na terenu

Insajder 20.11.2022
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, i premijer Kosova, Aljbin Kurti, učestvovaće sutra u Briselu na hitnom sastanku na visokom nivou u okviru Dijaloga Beograda i Prištine pod pokroviteljstvom EU. U fokusu hitnog sastanka biće pronalaženje izlaza… »
Sastanak predsednika Vučića i Aljbina Kurtija sutra u osam ujutru u Briselu

Sastanak predsednika Vučića i Aljbina Kurtija sutra u osam ujutru u Briselu

Telegraf 20.11.2022
Visoki predstavnik za spoljnu politiku EU Žozep Borelj će prvo održati odvojene sastanke sa sagovornicima. a zatime je previđen zajednički sastanak, navodi se u saopštenju. Sastanak predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera prištinskih… »
Vučić: Idem sutra u Brisel, planirana akcija Prištine u tri koraka za proterivanje Srba

Vučić: Idem sutra u Brisel, planirana akcija Prištine u tri koraka za proterivanje Srba

RTV 20.11.2022
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će otputovati u Brisel, na sutrašnji sastanak, istakavši da putuje ne zato što misli da može da se napravi neki dogovor, već zato što ne želi da im pruži razlog da kažu da Srbije… »
„Na Kosovu je sve moguće, kada se najmanje nadate može da dođe do neke eskalacije“: Sagovornici Danasa o mogućnosti…

„Na Kosovu je sve moguće, kada se najmanje nadate može da dođe do neke eskalacije“: Sagovornici Danasa o mogućnosti…

Danas 20.11.2022
Situacija na Kosovu postaje sve više zategnuta, i dok se čeka ishod sastanka predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera Kosova Aljbina Kurtija u Briselu, postavlja se pitanje da li će doći do eskalacije tenzija i sukoba, ukoliko dogovora ne… »
"Najvažnije da Srbi ostanu na Kosovu i žive sigurno": Đilas: Kada bi međunarodna zajednica pritisla vlasti u Prištini…

"Najvažnije da Srbi ostanu na Kosovu i žive sigurno": Đilas: Kada bi međunarodna zajednica pritisla vlasti u Prištini…

Blic 20.11.2022
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas veruje da bi, kada bi postojali pritisci međunarodne zajednice na vlasti u Prištini, a pod kojima je Beograd konstantno, mogle da se definišu mnoge stvari koje bi doprinele boljem životu i Srba i… »
N1: Vučić i Kurti neće imati direktan susret u Briselu

N1: Vučić i Kurti neće imati direktan susret u Briselu

Danas 20.11.2022
I predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Kosova Aljbin Kurti potvrdili su dolazak u Brisel, a prvi sastanak je zakazan za osam ujutro sa šefom diplomatije EU Žozepom Borelom, a sastanku će pristustvovati i specijalni predstavnik EU za dijalog… »
Đilas: Uz pritiske na vlasti u Prištini, mogle bi da se reše mnoge stvari

Đilas: Uz pritiske na vlasti u Prištini, mogle bi da se reše mnoge stvari

Euronews 20.11.2022
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Ðilas veruje da bi, kada bi postojali pritisci međunarodne zajednice na vlasti u Prištini, a pod kojima je Beograd konstantno, mogle da se definišu mnoge stvari koje bi doprinele boljem životu i Srba i… »
"Ako kosovska policija uđe na sever, imaćemo pakao": Vučić uoči puta u Brisel: Mir zavisi od pritiska Zapada na Prištinu

"Ako kosovska policija uđe na sever, imaćemo pakao": Vučić uoči puta u Brisel: Mir zavisi od pritiska Zapada na Prištinu

Blic 20.11.2022
Do kasno sinoć nismo ni znali kad će biti razgovori. Ujutru u osam bi trebalo da krenu razgovori u Briselu - rekao je predsednik Aleksandar Vučić. Vučić je gostovao na TV Prva gde je govorio o svemu pred put u Brisel, ali i o razgovorima sa… »
Aleksandar Vučič: Idem u Brisel, ali ništa ne očekujem

Aleksandar Vučič: Idem u Brisel, ali ništa ne očekujem

Vreme 20.11.2022
Obraćanja predsednika U pondeljak u 8 sati ujutru u Briselu će početi razgovori između predsednika Srbije i kosovskog premijera Aljbina Kurtija o prevazilaženju krize na Kosovu. Vučić odlazi tamo čisto da Srbiju ne bi optužili za opstrukciju, ali… »
Vučić pred odlazak u Brisel: Mi smo uradili sve što smo mogli, ako hoće – hoće, ako neće – neće

Vučić pred odlazak u Brisel: Mi smo uradili sve što smo mogli, ako hoće – hoće, ako neće – neće

Danas 20.11.2022
Gostujući na televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o aktuelnoj situaciji po pitanju dijaloga između Beograda i Prištine ali i o sankcijama Rusiji i tome na koga Srbija „može da računa“ po pitanju KiM. Kako je najavio… »
Vučić: Jesam li peder što nisam uveo sankcije Rusiji i što nisam priznao Kosovo? Jesam!

Vučić: Jesam li peder što nisam uveo sankcije Rusiji i što nisam priznao Kosovo? Jesam!

Nova 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je na TV Prva, gde je govorio o očekivanjima od sutrašnjeg razgovora s premijerom Kosova Aljbinom Kurtijem, ali i o uvođenju sankcija Rusiji, budućnosti iskopavanja litijuma i mnogim drugim temama. Vučić… »
Od 2. decembra kreće isplata uvećanih penzija, hrane i energenata imamo dovoljno

Od 2. decembra kreće isplata uvećanih penzija, hrane i energenata imamo dovoljno

RTV 20.11.2022
BEOGRAD - Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da će bez obzira na sve što se događa u svetu, kao što je i najavljeno, od 2. i 3. decembra penzioneri početi da dobijaju uvećane novembarske penzije, kojima će zajedno sa povećanjem u… »
Predsednik o fudbalu i kataru Navijaću svim srcem za Srbiju! Voleo bih da se u četvrtfinalu sretnemo s Hrvatima! Verujem u…

Predsednik o fudbalu i kataru Navijaću svim srcem za Srbiju! Voleo bih da se u četvrtfinalu sretnemo s Hrvatima! Verujem u…

Kurir 20.11.2022
BEOGRAD - Ne znam da li ćemo uspeti ili ne, ali idemo da pobedimo, voleo bih da se u četvrtfinalu sretnemo s Hrvatima, oni imaju fantastičnu reprezentaciju, staru, iskusnu, ali mislim da smo mi u ovom trenutku za nijansu bolji! Kakav bi to bio veliki… »
Vučić: Odustajanje od litijuma je najveća greška

Vučić: Odustajanje od litijuma je najveća greška

Insajder 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da mu je ubedljivo najveća greška u poslednjih 10 godina što je pristao na zaustavljanje radova i da su proteste i pritiske radili oni koji su "dobili ogroman novac spolja da razore neki projekat". Trebalo… »
Vučić: Jasno da je razlog skandiranja navijača hapšenje koljača, ubica i dilera

Vučić: Jasno da je razlog skandiranja navijača hapšenje koljača, ubica i dilera

N1 Info 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da kriminalci mogu da ga ubiju, ali da Srbija neće biti zemlja u kojoj vladaju narko dileri i ubice. Vučić je gostujući na TV Prva, pred odlazak u Brisel na sastanak sa kosovskim premijerom Aljbinom… »
Vučić: Možete da me ubijete, Srbijom neće vladati dileri i ubice

Vučić: Možete da me ubijete, Srbijom neće vladati dileri i ubice

Beta 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da kriminalci mogu da ga ubiju, ali da Srbija neće biti zemlja u kojoj vladaju narko dileri i ubice. Vučić je gostujući na TV Prva, pred odlazak u Brisel na sastanak sa kosovskim premijerom Aljbinom… »
Vučić: Nema zemlje koja je trajno zabranila litijum

Vučić: Nema zemlje koja je trajno zabranila litijum

Vesti online 20.11.2022
Predsednik Aleksandar Vučić ponovio je danas da se projekat “Rio Tinto” ne nastavlja, a da je njegovo mišljenje da je Srbija napravila grešku odustajanjem od tog poduhvata, jer bi doneo napredak. – Sad će ovi zeleni, ponovo da protestuju protiv… »
"To mi je najveća greška u proteklih 10 godina": Vučić: Podrazumeva se da će struje biti

"To mi je najveća greška u proteklih 10 godina": Vučić: Podrazumeva se da će struje biti

Blic 20.11.2022
- Ja živim za istoriju i šta će da ostane iza mene, a ne šta će za mene da kažu ili napišu danas. Plate su bile 330 evra, sad će biti 745 početkom godine - kazao je Vučić. Kaže da se u Srbiji niko ne pita da li će biti struje jer se zna da… »
Vučić: Možete da me ubijete, Srbijom neće vladati dileri i ubice

Vučić: Možete da me ubijete, Srbijom neće vladati dileri i ubice

Radio sto plus 20.11.2022
Vučić je gostujući na TV Prva, pred odlazak u Brisel na sastanak sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem, dobar deo izlaganja posvetio utakmici na kojoj su navijači Partizana skandirali “Vučiću, pederu” i razvili transparent “Stop francuskoj… »
Vučić: Nisam optimista oko razgovora u Briselu, otići ću da im ne dam Lajbnicov "dovoljan razlog"

Vučić: Nisam optimista oko razgovora u Briselu, otići ću da im ne dam Lajbnicov "dovoljan razlog"

Radio 021 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je da u ponedeljak ujutru u 8 sati, u Briselu, počinju razgovori na koje su hitno pozvani on i premijer Kosova Aljbin Kurti. "Ja nisam optimista, ja ću otići ne jer mislim da bilo šta možemo da uradimo… »
Srbija i Kosovo: Vučić potvrdio, u ponedeljak sastanak sa Kurtijem u Briselu

Srbija i Kosovo: Vučić potvrdio, u ponedeljak sastanak sa Kurtijem u Briselu

Radio 021 20.11.2022
Vučić i Kurti će razgovarati na dan kada bi Vlada Kosova trebalo da počne izricanje kazni od 150 evra vlasnicima vozila koja nisu preregistrovana sa srpskih na kosovske tablice. Reuters Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je da će se u… »
Predsednik Vučić o povećanju plata i penzija: Evo kad povišica leže penzionerima, a kad zaposlenima!

Predsednik Vučić o povećanju plata i penzija: Evo kad povišica leže penzionerima, a kad zaposlenima!

Kurir 20.11.2022
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić doneo je dobre vesti penzionerima gostujući jutros uživo na televiziji. On je najavio značajno povećanje penzija, najveće dosad. - Ja živim za istoriju i šta će da ostane iza mene, a ne šta će za… »
Vučić: Nisam optimista oko razgovora u Briselu, pitao sam Lajčaka zašto me zvao

Vučić: Nisam optimista oko razgovora u Briselu, pitao sam Lajčaka zašto me zvao

N1 Info 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je da sutra ujutru u 8h u Briselu počinju razgovori na koje je hitno pozvan on i premijer Kosova Aljbin Kurti. „Ja nisam optimista, ja ću otići ne jer mislim da bilo šta možemo da uradimo, već da im ne… »
Vučić i Kurti oči u oči sutra u Briselu: "Nisam optimista, ali ću otići"

Vučić i Kurti oči u oči sutra u Briselu: "Nisam optimista, ali ću otići"

Euronews 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je u gostovanju na TV Prva da će se sastanak sa premijerom prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem održati sutra u 8 časova u Briselu. "Nisam optimista, otići ću - ne zato što mislim da bilo šta… »
Vučić: Sutra idem u Brisel, nisam optimista

Vučić: Sutra idem u Brisel, nisam optimista

IndeksOnline 20.11.2022
BEOGRAD – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će otputovati u Brisel, na sutrašnji sastanak, istakavši da putuje ne zato što misli da može da se napravi neki dogovor, već zato što ne želi da im pruži razlog da kažu da… »
Vučić nije optimista pred razgovor sa Kurtijem u Briselu

Vučić nije optimista pred razgovor sa Kurtijem u Briselu

Slobodna Evropa 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da nije optimista pred razgovore u Briselu 21. novembra sa kosovskim premijerom Aljbinom (Albin) Kurtijem. "Otići ću u Brisel. Ne mislim da bilo šta možemo da uradimo, ali idem da ne bih dao dovoljan… »
Vučić: Sastanak u Briselu ujutru, nisam optimista

Vučić: Sastanak u Briselu ujutru, nisam optimista

Radio sto plus 20.11.2022
“Ja nisam optimista, ja ću otići ne jer mislim da bilo šta možemo da uradimo već da im ne dam takozvani Lajbnicov ‘dovoljan razlog’ da okrive Srbiju da nije želela u nečemu da učestvuje”, rekao je Vučić za TV Prva. On je ponovio da… »
Hitan sastanak sutra u Briselu! Vučić: Situacija teža nego poslednjih 10 godina! Nisu samo tablice problem

Hitan sastanak sutra u Briselu! Vučić: Situacija teža nego poslednjih 10 godina! Nisu samo tablice problem

Mondo 20.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o sastanku sa Aljbinom Kurtijem. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o sastanku sa Aljbinom Kurtijem. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o svim gorućim temama za Srbiju uoči puta… »
24 Ključna sata za Kosovo: Vučić i Kurti kod Borelja, uključile se i SAD, traže hitno rešenje!

24 Ključna sata za Kosovo: Vučić i Kurti kod Borelja, uključile se i SAD, traže hitno rešenje!

Kurir 20.11.2022
Pred Srbijom su ključna 24 sata kada je reč o gorućoj situaciji na Kosovu i Metohiji, koju je izazvao Aljbin Kurti svojim jednostranim potezima! Naime, sledeća faza terora premijera tzv. nezavisnog Kosova nad Srbima treba da počne sutra, gde će sa… »
Pred put u Brisel: Predsednik Srbije će sutra u 10 sati govoriti o razgovorima sa Kurtijem

Pred put u Brisel: Predsednik Srbije će sutra u 10 sati govoriti o razgovorima sa Kurtijem

Blic 19.11.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sutra od 10 sati govoriće o svemu pred put u Brisel, ali i o razgovorima sa premijerom privremenih vlasti u Prištini Aljbinom Kurtijem. Predsednik Srbije će gostovati na TV Prva. Podsetimo, Vučić se juče u Atini… »

Vesti dana »