Povezane vesti
U Sremskim Karlovcima, manastiru Krušedol i Pančevu obeleženo 175 godina od Majske skupštine
Beta 15.05.2023
U Sremskim Karlovcima, manastiru Krušedol i Pančevu danas je obeležena 175. godišnjica "Majske skupštine" na kojoj je 1848. u Sremskim Karlovcima, proglašena "Srpska Vojvodina", kao autonomna srpska jedinica na prostoru tadašnje Austrougarske. Na toj… »
U Sremskim Karlovcima, manastiru Krušedol i Pančevu obeleženo 175 godina od Majske skupštine
Radio sto plus 15.05.2023
Na toj skupštini su istaknuti zahtevi Srba u Austriji, odnosno na prostoru južne Ugarske, za autonomni politički i kulturni razvoj, poodsetila je Pokrajinska vlada. Tada proglašena “Srpska Vojvodina” obuhvatala je Srem, Vojnu granicu u Sremu, Baranju i… »
U Krušedolu, Sremskim Karlovcima i Pančevu položeni venci povodom 175 godina od Majske skupštine
RTV 15.05.2023
SREMSKI KARLOVCI - Povodom obeležavanja 175-godišnjice Majske skupštine, na kojoj je 1848. godine u Sremskim Karlovcima doneta odluka o proglašenju Srpske Vojvodine, potpredsednik Pokrajinske vlade Branko Ćurčić i pokrajinski sekretar za kulturu, javno… »
Vesti dana »
Vremenska prognoza za petak 2. januar 2026: Danas pretežno oblačno i toplije
Beta pre 4 satijoš 28 povezanih
Broj poginulih u požaru u Kran-Montani porastao na 47 – forenzičke ekipe utvrđuju identitete žrtava
RTS pre 30 minutajoš 59 povezanih






