Povezane vesti

Vučić: Litijum je naše blago, što se mene tiče - može ujutru da se kopa

Vučić: Litijum je naše blago, što se mene tiče - može ujutru da se kopa

Politika 22.01.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je litijum naše blago i da, što se njega tiče, može ujutru da se kopa. "Niko ne postavlja nikakve rokove. Ne brinem se za napade, o litijumu sam uvek govorio isto, govorim i danas To je naše… »
Ovo je Memorandum koji je Vlada potpisala sa Rio Tintom: Vlast na mala vrata pokušava da vrati kopanje litijuma u Srbiji

Ovo je Memorandum koji je Vlada potpisala sa Rio Tintom: Vlast na mala vrata pokušava da vrati kopanje litijuma u Srbiji

Nova 22.01.2024
Rio Tinto je, čini se, ponovo tema broj jedan u Srbiji, a SNS vlast na čelu sa Aleksandrom Vučićem, iz sve snage navija da ova kompanija otpočne sa iskopavanjem litijuma. Predsednik Vučić je u Davosu kompletnu priču okrenuo na prosperitet zemlje i… »
Manojlović: Vučić će probati da uradi sve da bi vratio projekat Jadar

Manojlović: Vučić će probati da uradi sve da bi vratio projekat Jadar

Nova 22.01.2024
Direktor kampanja pokreta Kreni-Promeni Savo Manojlović ocenio je danas da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić "probati sve da uradi da bi vratio projekat Jadar". Prethodno je Vučić izjavio da bi „sutra ujutro“ počelo kopanje litijuma u… »
Vlast oživela priču o kopanju litijuma – Vučić nema dilemu, premijerka ga prati u stopu

Vlast oživela priču o kopanju litijuma – Vučić nema dilemu, premijerka ga prati u stopu

N1 Info 22.01.2024
Izbori su završeni, pa je tema koju vlast u kampanji nije ni pomenula mogla opet da postane vodeća. Predsednik Srbije je o kopanju litijuma pričao i u Davosu i u Skoplju, a premijerka ga prati u stopu - govoreći o tome na televizijama sa nacionalnom… »
Projekat iskopavanja litijuma: Tačka postala pauza (VIDEO)

Projekat iskopavanja litijuma: Tačka postala pauza (VIDEO)

Insajder 22.01.2024
Tačka je i zvanično postala pauza u slučaju projekta "Jadar“ kompanije Rio Tinto. Izjava premijerke Ane Brnabić samo je, slučajna ili namerna, potvrda onoga što se već dugo zna-od projekta iskopavanja litijuma u dolini Jadra niko nije se… »
Čitajte u “Vestima”: Za jače veze regiona

Čitajte u “Vestima”: Za jače veze regiona

Vesti online 22.01.2024
Novac iz “Plana za rast ZB” Srbija bi mogla da dobije krajem maja ili početkom juna, kazao Aleksandar Vučić Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Skoplju, gde učestvuje na skupu “Zapadni Balkan i EU”, da bi Srbija prva sredstva iz… »
Savo Manojlović: Vučić će sve probati da bi vratio projekat Jadar

Savo Manojlović: Vučić će sve probati da bi vratio projekat Jadar

Radio 021 22.01.2024
Direktor kampanja pokreta Kreni-promeni Savo Manojlović ocenio je da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić "probati sve da uradi da bi vratio projekat Jadar". Prethodno je Vučić izjavio da bi "sutra ujutro počelo kopanje litijuma u Srbiji da to… »
Manojlović: I ruski i američki ambasador postrojavaju Vučića, većina građana protiv kopanja litijuma

Manojlović: I ruski i američki ambasador postrojavaju Vučića, većina građana protiv kopanja litijuma

N1 Info 22.01.2024
Savo Manojlović iz Pokreta Kreni promeni ocenio je da će predsednik Srbije "uraditi sve kako bi aktuelizavao temu projekta Jadar i iskopavanja litijuma u našoj zemlji", ali je naveo da ga u tome sprečavaju "istraživanja javnog mnjenja koja pokazuju… »
Litijum je naše blago, naše belo zlato

Litijum je naše blago, naše belo zlato

RTV 22.01.2024
SKOPLJE - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Skoplju, gde prisustvuje skupu "Zapadni Balkan i EU", da o eventualnom iskopavanju litijuma u Srbiji misli da je to naše belo zlato. "O litijumu sam uvek govorio isto, isto mislim i danas… »
Vučić će probati da uradi sve da bi vratio projekat Jadar

Vučić će probati da uradi sve da bi vratio projekat Jadar

Novi magazin 22.01.2024
Direktor kampanja pokreta Kreni-Promeni Savo Manojlović ocenio je danas da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić "probati sve da uradi da bi vratio projekat Jadar". Prethodno je Vučić izjavio da bi "sutra ujutro" počelo kopanje litijuma u Srbiji da… »
Savo Manojlović: Vučić će probati da uradi sve da bi vratio projekat Jadar

Savo Manojlović: Vučić će probati da uradi sve da bi vratio projekat Jadar

Danas 22.01.2024
Direktor kampanja pokreta Kreni-Promeni Savo Manojlović ocenio je danas da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić „probati sve da uradi da bi vratio projekat Jadar“. Prethodno je Vučić izjavio da bi „sutra ujutro“ počelo kopanje litijuma u… »
Vučić: "Nadam se novoj Vladi Srbije u martu"

Vučić: "Nadam se novoj Vladi Srbije u martu"

Glas Amerike 22.01.2024
SKOPLJE — Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je posle sastanka lidera Zapadnog Balkana i predstavnika EU i SAD u Skoplju da se od 1. februara može očekivati konstitutivna sednica Skupštine Srbije, kao i da veruje da Vlada Srbije može biti… »
Vučić, Brnabić i Rio Tinto se u istom danu oglasili o nastavku projekta Jadar

Vučić, Brnabić i Rio Tinto se u istom danu oglasili o nastavku projekta Jadar

Glas Amerike 22.01.2024
SKOPLJE/BEOGRAD — Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u ponedeljak nakon sastanka lidera zemalja Zapadnog Balkana sa predstavnicima Evropske unije (EU) i Sjedinjenih Država (SAD) u Skoplju da bi "sutra kopao litijum kada bi ta odluka od… »
Brnabić: Na novoj Vladi je da li će projekat kopanja litijuma ponovo biti pokrenut

Brnabić: Na novoj Vladi je da li će projekat kopanja litijuma ponovo biti pokrenut

Politika 22.01.2024
Ona je istakla da ona podržava taj projekat, zato što veruje da može da doprinese razvoju Zapadne Srbije. Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je da je projekat Rio Tinta i kopanja litijuma u Srbiji zaustavljen, ali da je na novoj Vladi sada… »
Vučić: Litijum je naše blago, što se mene tiče, možemo ujutru da počnemo

Vučić: Litijum je naše blago, što se mene tiče, možemo ujutru da počnemo

Sputnik 22.01.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je litijum naše blago i da, što se njega tiče, može ujutru da se počne da se kopa. "Niko ne postavlja nikakve rokove. Ne brinem se za napade, o litijumu sam uvek govorio isto, govorim i danas… »
Predsednik Srbije: Litijum je naše belo zlato - sutra bih ga kopao, ali odluka ne zavisi od mene

Predsednik Srbije: Litijum je naše belo zlato - sutra bih ga kopao, ali odluka ne zavisi od mene

Insajder 22.01.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi "sutra" kopao litijum kad bi ta odluka od njega zavisila, "ali na žalost ne zavisi". 'O litijumu sam govorio i ranije i danas isto - to je naše belo zlato, naše blago, ali ako smo dovoljno glupi da… »
Vučić: Da mogu, sutra bih kopao litijum

Vučić: Da mogu, sutra bih kopao litijum

Radio 021 22.01.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da bi "sutra" kopao litijum kad bi ta odluka od njega zavisila, "ali nažalost ne zavisi". "O litijumu sam govorio i ranije i danas isto - to je naše belo zlato, naše blago, ali ako smo dovoljno… »
Vučić o litijumu iz Skoplja: „To je naše belo zlato, možemo ujutru da kopamo“

Vučić o litijumu iz Skoplja: „To je naše belo zlato, možemo ujutru da kopamo“

Jugmedia 22.01.2024
Litijum je naše blago, o njemu sam isto govorio, što se mene tiče, može ujutru da se kopa, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji danas boravi u Skoplju. Niko ne postavlja nikakve rokove. Ne brinem se za napade, o litijumu sam uvek… »
Vučić opet lobira za kopanje litijuma: „To je naše belo zlato, što se mene tiče, možemo ujutru da počnemo da kopamo“

Vučić opet lobira za kopanje litijuma: „To je naše belo zlato, što se mene tiče, možemo ujutru da počnemo da kopamo“

Nova 22.01.2024
Litijum je naše blago, o njemu sam isto govorio, što se mene tiče, može ujutru da se kopa, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom obraćanja novinarima na forumu u Skoplju. „Niko ne postavlja nikakve rokove. Ne brinem se za napade, o… »
Vučić o litijumu: "To je naše belo zlato, što se mene tiče, možemo ujutru da kopamo"

Vučić o litijumu: "To je naše belo zlato, što se mene tiče, možemo ujutru da kopamo"

Blic 22.01.2024
Litijum je naše blago, o njemu sam isto govorio, što se mene tiče, može ujutru da se kopa, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom obraćanja novinara na forumu u Skoplju. "Niko ne postavlja nikakve rokove. Ne brinem se za napade, o… »
Predsednik kaže da bi „sutra kopao litijum“

Predsednik kaže da bi „sutra kopao litijum“

N1 Info 22.01.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da bi "sutra" kopao litijum kad bi ta odluka od njega zavisila, "ali nažalost ne zavisi". O litijumu sam govorio i ranije i danas isto – to je naše belo zlato, naše blago, ali ako smo dovoljno… »
Iskopanje litijuma u Srbiji: Razvojna šansa ili katastrofa?

Iskopanje litijuma u Srbiji: Razvojna šansa ili katastrofa?

Nova 22.01.2024
Prošle su tačno dve godine od kako je Vlada, posle masovnih protesta i blokada, obećala da je stavljena tačka na projekat Rio Tinto i iskopavanje litijuma u Srbiji. Danas stižu glasna upozorenja da je to bio samo zarez i da će se, ipak, desiti… »
'Rio Tinto' negira tvrdnje aktivista iz Srbije u vezi projekta 'Jadar'

'Rio Tinto' negira tvrdnje aktivista iz Srbije u vezi projekta 'Jadar'

Slobodna Evropa 22.01.2024
Kompanije "Rio Tinto Srbija" negirala je u ponedeljak navode aktivista da će više od 100.000 ljudi biti raseljeno zbog projekta "Jadar", koji se odnosi na eksploataciju litijuma u okolini Loznice. Ta kompanija je u saopštenju na svom sajtu navela i da… »
Kako je predsednik od tačke na Rio Tinto dodao još dve

Kako je predsednik od tačke na Rio Tinto dodao još dve

Novi magazin 22.01.2024
Pre dve godine Vlada Srbije stavila je tačku na Rio Tinto. Na nju, predsednik izgleda dodaje još dve. Najpre je na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu pre pet dana rekao da je imao teške razgovore sa predstavnicima kompanije Rio Tinto, a zatim tri dana… »
„Tu neko nekom nešto dođe“: Kako je predsednik od tačke na Rio Tinto dodao još dve

„Tu neko nekom nešto dođe“: Kako je predsednik od tačke na Rio Tinto dodao još dve

N1 Info 22.01.2024
Pre dve godine Vlada Srbije stavila je tačku na Rio Tinto. Na nju, predsednik izgleda dodaje još dve. Najpre je na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu pre pet dana rekao da je imao teške razgovore sa predstavnicima kompanije Rio Tinto, a zatim tri dana… »
Brnabić: Na novoj Vladi je da li će projekat Rio Tinto ponovo biti pokrenut

Brnabić: Na novoj Vladi je da li će projekat Rio Tinto ponovo biti pokrenut

RTV 22.01.2024
BEOGRAD - Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je da je projekat Rio Tinta i kopanja litijuma u Srbiji zaustavljen, ali da je na novoj Vladi sada da li će opet biti pokrenut. Ona je istakla da ona podržava taj projekat, zato što veruje da… »
Brnabić: Proteste protiv Rio Tinta finansirali stranci da oslabe Vučića, projekat Jadar je odličan

Brnabić: Proteste protiv Rio Tinta finansirali stranci da oslabe Vučića, projekat Jadar je odličan

Radio 021 22.01.2024
Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je da nikada nije zaustavila projekat Rio Tinta za otvaranje rudnika litijuma u Srbiji "zato što je mislila da je taj projekat loš". Kako je rekla, "stavila ga je na pauzu" zbog protesta koje su "finansirali… »
Oglasio se Rio Tinto: Odgovaraju na optužbe protivnika projekta „Jadar“

Oglasio se Rio Tinto: Odgovaraju na optužbe protivnika projekta „Jadar“

Nova 22.01.2024
Kompanija "Rio Tinto" oglasila se danas, nakon što je ponovo dospela u žižu javnosti. Tvrde da su na meti više neosnovanih i neutemeljenih optužbi. Proteklog vikenda, direktor kampanja pokreta „Kreni promeni“ Savo Manojlović objavio je da bi… »
Brnabić o Rio Tinto: Podržavam projekat, na novoj vladi odluka da li će opet biti pokrenut

Brnabić o Rio Tinto: Podržavam projekat, na novoj vladi odluka da li će opet biti pokrenut

Insajder 22.01.2024
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je da je projekat Rio Tinta i kopanja litijuma u Srbiji zaustavljen, ali da je na novoj Vladi sada da li će opet biti pokrenut. Ona je istakla da ona podržava taj projekat, zato što veruje da može da… »
Brnabić: Na novoj Vladi je da li će projekat Rio Tinto ponovo biti pokrenut

Brnabić: Na novoj Vladi je da li će projekat Rio Tinto ponovo biti pokrenut

Euronews 22.01.2024
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je da je projekat Rio Tinta i kopanja litijuma u Srbiji zaustavljen, ali da je na novoj Vladi sada da li će opet biti pokrenut. Ona je istakla da ona podržava taj projekat, zato što veruje da može da… »
Ana Brnabić otkrila: Na novoj Vladi je da li će projekat Rio Tinto ponovo biti pokrenut

Ana Brnabić otkrila: Na novoj Vladi je da li će projekat Rio Tinto ponovo biti pokrenut

Telegraf 22.01.2024
"Nadam da ćemo imati dovoljno razumevanja za projekat" Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je da je projekat Rio Tinta i kopanja litijuma u Srbiji zaustavljen, ali da je na novoj Vladi sada da li će opet biti pokrenut. Ona je istakla da ona… »
Brnabić: Proteste protiv Rio Tinta finansirali stranci da oslabe Vučića, hteli 'i jare i pare'

Brnabić: Proteste protiv Rio Tinta finansirali stranci da oslabe Vučića, hteli 'i jare i pare'

Beta 22.01.2024
Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je danas da nikada nije zaustavila projekat Rio Tinta za otvaranje rudnika litijuma u Srbiji "zato što je mislila da je taj projekat loš", već da ga je bila "stavila na pauzu" zbog protesta koje su "finansirali… »
Brnabić: Stavila sam Rio Tinto na pauzu – zbog protesta koji su finansirali stranci da oslabe Vučića

Brnabić: Stavila sam Rio Tinto na pauzu – zbog protesta koji su finansirali stranci da oslabe Vučića

N1 Info 22.01.2024
Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je danas da nikada nije zaustavila projekat Rio Tinta za otvaranje rudnika litijuma u Srbiji "zato što je mislila da je taj projekat loš", već da ga je bila "stavila na pauzu" zbog protesta koje su "finansirali… »
Od „gotovo s Rio Tintom“ do „imamo obavezu“: Da li Vučić sprema javnost za iskopavanje litijuma?

Od „gotovo s Rio Tintom“ do „imamo obavezu“: Da li Vučić sprema javnost za iskopavanje litijuma?

N1 Info 22.01.2024
Da li predsednik Srbije Aleksandar Vučić vraća Rio Tinto u Srbiju ili ta kompanija nikada nije ni odlazila i strpljivo čeka rudnik litijuma u Nedeljecima? Masovni protesti 2021. godine prvi put su naterali Vučića da poklekne pred jedinstvenim… »

Vesti dana »