Povezane vesti
Na današnji dan: Rođen Mahatma Gandi, Zrenjanin dobio današnje ime, umro Rok Hadson
Radio 021 02.10.2025
Pregled najznačajnijih dešavanja kroz istoriju u svetu i kod nas na današnji dan, 2. oktobar. 1187 - Arapski vojskovođa i egipatski sultan Saladin preoteo je Jerusalim od hrišćana, što je 1189. izazvalo Treći krstaški rat. 1608 - Holandski optičar Hans… »
Na današnji dan, 2. oktobar
N1 Info 02.10.2025
Na današnji dan dogodilo se: 1187. Arapski vojskovođa i egipatski sultan Saladin preoteo je Jerusalim od hrišćana, što je 1189. izazvalo Treći krstaški rat. 1608. Holandski optičar Hans Liperšej prikazao je u Hagu prvi teleskop. 1803. Umro je američki… »
Vremeplov: Rođen Dragiša Vasić
RTV 02.10.2025
NOVI SAD - Na današnji dan 1885. godine rođen je Dragomir Dragiša Vasić, srpski književnik i političar, član Srpske kraljevske akademije. Bavio se advokaturom i literarnim radom. Tokom Drugog svetskog rata nalazio se u najužem vrhu pokreta Draže… »
Na današnji dan, 2. oktobar
B92 02.10.2025
Danas je četvrtak, 2. oktobar. Ovo su istorijski događaji koji su obeležili ovaj datum. 1187 - Arapski vojskovodja i egipatski sultan Saladin preoteo je Jerusalim od hrišćana, što je 1189. izazvalo Treći krstaški rat. 1608 - Holandski optičar Hans… »
Vesti dana »
Rast cena nafte zbog tenzija između SAD i Irana i nove cene goriva u Srbiji
Naslovi.ai pre 22 minutajoš 41 povezana
MOL Grupa ostvarila dobit i potvrdila nameru kupovine NIS uprkos izazovima u snabdevanju i geopolitičkim tenzijama
Naslovi.ai pre 2 minutajoš 22 povezane
Ostavka selektora, pobuna igrača, Vaterpolo savez Srbije: 'Političke igre'
BBC News pre 33 minutajoš 54 povezane
Promenljivo i toplo vreme u Srbiji uz lokalne pljuskove i grmljavinu
Naslovi.ai pre 22 minutajoš 26 povezanih
Macut: Srbija razume potrebe MOL-a, ali ne može da ide na svoju štetu
Beta pre 5 satijoš 22 povezane




