Povezane vesti
Australija postaje republika?
Radio 021 25.01.2016
Gotovo sve vođe svih saveznih država Australije potpisale su dokument podrške da zemlja postane republika. Jedini koji je to nije učinio je Kolin Barnet iz Zapadne Australije koji, kako kaže, podržava da Australija bude republika, ali veruje da sada nije… »
Pokrenuta nova inicijativa da Australija postane republika
Gde investirati 25.01.2016
Lideri sedam australijskih država i teritorija potpisali su danas deklaraciju u kojoj je iznet poziv da ta zemlja postane republika, uoči sutrašnjeg državnog praznika. Australija je ustavna monarhija, na čijem čelu se nalazi britanska kraljica Elizabeta… »
Hoće li Australija postati republika?
Blic 25.01.2016
Australija je ustavna monarhija sa britanskom kraljicom Elizabet na čelu države. Uloga je uglavnom ceremonijalna, i jedino monarh ima moć da raspusti parlament. Međutim, višegodišnja rasprava australijskog postajanja republikom napokon se privodi kraju… »
Vesti dana »

Skupovi „za“ i „protiv“ blokada: U kojim mestima je policija razdvajala građane?
Nedeljnik pre 1 satjoš 32 povezane

U 111 mesta: 126.000 ljudi, tvrdi MUP! Širom Srbije okupljanja protiv blokada, Vučić u Borči: "Ovde policije nema, nema potrebe" (foto/video)
Blic pre 38 minutajoš 26 povezanih

Kome je Omić spustio slušalicu na Eurobasketu? Pitali smo ga da li ima veze sa Novakom Đokovićem
Mondo pre 3 minutajoš 32 povezane

Srbija eliminisana od Finske u osmini finala Evrobasketa 2025 uz kritike i povratak ekipe u Srbiju
Naslovi.ai pre 4 satijoš 94 povezane