Čuvaju "lik i delo": Poreske olakšice za članove fondacije španskog diktatora Fransiska Franka
Nedeljnik 18.04.2018
![Čuvaju "lik i delo": Poreske olakšice za članove fondacije španskog diktatora Fransiska Franka](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
"Mi smo legalna fondacija i imamo iste povlastice kao i sve druge, a zakon ne predviđa koju ideologiju fondacija treba da ima"
"Mi smo legalna fondacija i imamo iste povlastice kao i sve druge, a zakon ne predviđa koju ideologiju fondacija treba da ima", ovim rečima penzionisani general Huan Ćićaro, predsednik "Fondacije Fransisko Franko", nazvane tako po nekadašnjem španskom diktatoru, objašnjava činjenicu da 847 članova pomenute fondacije ostvaruje poreske olakšice od 30 do 75 odsto, pišu " Novosti". Prilozi idu od simboličnih 10 do ne baš zanemarljivih 1.000 evra, a