Нове поделе у ЕУ! Сада нас деле и на север и југ: Пољска и Словачка очекују новац који се преусмерава на Шпанију и Грчку!
Курир 25.04.2018

Премијери Словачке и Пољске, Петер Пелегрини и Матеуш Моравјецки данас су у Варшави, као "цртање нових подела у Европи", одбацли планове да посткомунистичке чланице Европске уније у новом буџету ЕУ остану без дела еврофондова који би се усмерио јужним чланицама Уније, суоченим с незапосленошћу и избегличком кризом.
"Још смо далеко од изједначавања стандарда живота, БДП-а по глави становника или нивоа инфраструктуре какви су у Западној Европи која је после Другог светског рата могла неометано да се развија. Ми, комунистичке земље ту срећу нисмо имале, и сматрамо да у наредном вишгодишњем буџету ЕУ морамо да очувамо што већу солидарност и равноправност у приступу фондовима", казао је Моравјецки после састанка са Пелегринијем. Словачки премијер подсетио