Курир: Ђилас се састао са двојицом председничких кандидата демократа

Бета 21.05.2018

Шеф опозиционе одборничке групе Савез за Србију у парламенту Београда Драган Ђилас потврдио је да је разговарао са кандидатима за председника Демократске странке (ДС) Браниславом Лечићем и Зораном Лутовцем али је додао да то не значи да се меша у унутарстраначке изборе демократа.&нбсп;

"Видео сам се и с Браниславом Лечићем и са Зораном Лутовцем, јер су јасно рекли да виде ДС у Савезу за Србију. Желео сам да им кажем да су им врата Савеза за Србију отворена. Нисам имао идеју да се мешам у изборе у ДС, нити бих то могао да радим, изашао сам давно из те странке", рекао је Ђилас за лист Курир.&нбсп;

Ђилас, који је некада био и председник ДС, је додао да је ту странку позивао на сарадњу и пред београдске изборе али да га тада нису послушали и да су освојили нешто више од два одсто.

"Надам се да ће бити прилике да сви заједно радимо на промени власти и система у Србији", рекао је Ђилас.&нбсп;

Кандидаткиња за председничко место у ДС Гордана Чомић није желела да коментарише то што су њени противкандидати разговарали са бившим партијским шефом али је рекла да би са Ђиласовим Савезом за Србију сарађивала уколико би дошла на чело странке.&нбсп;

Потпредседник ДС Радослав Милојичић, међутим, сматра да је Ђиласов потез у најмању руку непримерено мешање у изборе у ДС и додао да та странка никада није била на продају.

"Мене интересује само шта мисле чланови и чланице ДС. Не занима ме шта мисли било ко из власти или из опозиције. Пола живота, од своје 18. године, члан сам ДС и као потпредседник странке радићу само оно што је у интересу државе Србије и наших чланова", рекао је Милојичић.

(Бета, 21.05.2018)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »