Израелци губе стрпљење, Палестинци наду
Политика 01.04.2019 | Бошко Јакшић

Арапи су додатно огорчени јер Доналд Трамп отворено игнорише деценијама старе међународне конвенције, док је израелски премијер Бењамин Нетанијаху охрабрен подршком из Вашингтона уочи избора
Блиски исток се пали готово по прецизној закономерности. Грађански рат у Сирији приближава се крају, али бакља сукоба пренета је одмах до Газе, појаса у коме су Израел и палестински милитантни Хамас ратовали три пут од 2008. до 2014. и више пута били на ивици ширег конфликта. Влада премијера Бењамина Нетанијахуа уморна је од учесталих провокација Хамаса који се не одриче идеје да „ништи” Израел. Из Појаса Газе су прошле године испаљене 1.233







![[ДУБАИ АИРСХОВ 2025] Удес борбеног авиона Тежас и напетост између Индије и Пакистана која није помогла](https://nstatic.net/712/40921712xjjdql.jpg)
![[ДУБАИ АИРСХОВ 2025] Удес индијског борбеног авиона Тежас и напетост између Индије и Пакистана која није помогла](https://nstatic.net/632/40921632kvyiky.jpg)



